Волонтери Корпусу Миру – хто вони такі?

У Володимирі-Волинському кілька років поспіль працюють волонтери від американської організації Корпус Миру. Ці хлопці та дівчата зі Штатів навчають учнів і студентів англійської мови, проводять англомовні табори і клуби.
Днями у місті на базі педагогічного коледжу працювали четверо волонтерів. Хто вони такі, що їх покликало до Володимира-Волинського? Відразу повідомимо, що за одним закладом може бути закріплений лише один волонтер. Так у педколеджі працює Офелія Фернадес. Джейк МакГрю раніше працював у Володимир-Волинській гімназії, однак зараз направлений у Будапешт і все-таки за можливості приїздить на Володимирщину.
Для проведення масштабних англомовних заходів приїжджають волонтери із сусідніх міст. Минулого тижня гостював волонтер з Луцька Владімір та із Шацька – Гері.
Графік у волонтерів напружений. Працюють у навчальних закладах, за якими їх закріпили, а також із громадськими організаціями. Офелія проводить «Englishspeakingclub» на базі НГО «Creativestudio». За свою роботу коштів не отримують, такі умови співпраці з Корпусом. Додамо, що вхід на заняття клубу вільний для всіх охочих, тому слідкуйте за оголошеннями на офіційній сторінці у Фейсбук. Вікові обмеження також відсутні.
Після чергового заняття в клубі волонтери розповідають про себе. Всі четверо погоджуються, що дуже люблять українську кухню. Джейк майже без акценту каже «зелений борщ, м-м-м», а Офелія з Владіміром розповідають, що вперше тут скуштували холодець, який припав до смаку. Владімір заперечує і каже, що найкраще – це голубці. В такій дружній атмосфері відбувається культурний обмін.
Джейк два роки тому лише почав працювати у Володимир-Волинській гімназії. В той час брав участь у проекті місцевих ЗМІ «DoyouspeakEnglish?». Зараз зізнається, що тоді був здивований, як багато володимирчан розмовляють англійською та намагаються допомогти. Зараз його направили працювати в Будапешт, однак мріє колись повернутися в Україну і започаткувати власну школу. Хлопець зізнається: «Ви скажете: «О, цей хлопець божевільний, йому подобається жити в Україні». А мені тут дуже подобаються люди, як це правильно сказати, вони дуже дружні, поєднані».
Офелія і Владімір розповідають, в якому захопленні були від життя в Японії. Вони народилися у США, однак їхні батьки переїхали з різних країн у Штати. Коріння Офелії з Мексики, і дівчина мріє колись відвідати цю країну з батьками. Рідні Владіміра з Росії, і так пояснює своє ім’я. Однак хлопець проти того, щоб імена перекладали на український манер і не розуміє цієї звички.
Волонтер Гері дуже тішиться, що скоро літо і він працює саме в Шацьку. Це його перший рік роботи, курортного сезону чекає з нетерпінням. Хлопець в захваті від того, наскільки життя в Україні може бути різним. Та й мова у різних регіонах і частинах області різниться.
Усі четверо волонтерів діляться планами, як хотіли б подорожувати Україною: Одеса, Чернівці, Вінниця, Ялта (після закінчення окупації), Закарпаття. Не помітивши у списку Володимира-Волинського, розпитуємо, що ж подобається у нашому місті і що помітили гості за кілька днів. Усі разом назвали, що найкраще місце, на їхню думку, «Баварія», а потім почали перераховувати, що гарний сквер з маленькими князями та парк «Слов’янський».
Розмову завершуємо на тому, що всі волонтери знов зустрінуться вже на фестивалі «Княжий», який відбудеться 23-24 червня.
Наталія Ткачук, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі