Волонтерські акції «Активіста» постійно збирають до ста тисяч гривень для воїнів АТО

Голова ГО «Активіст» Костянтин Зінкевич та його помічниці Віра Сергєєва і Ольга Жигунова відповіли на наші запитання.
-Розкажіть, будь ласка, про досягнення вашої організації за минулий рік.
Костянтин Зінкевич: «Організація уособлювала в собі важливу потребу у волонтерській допомозі армії. Потрібно було мати вплив на процес. Ось чому першочерговим завданням є дієва допомога армії. Зазначу, що організація діє на волонтерських засадах. Держава нас не фінансує. Спектр нашої діяльності значно розширився. Ми не лише підтримуємо тісні контакти з військовими, але й проводимо різноманітні акції. Слід сказати, що сьогодні наші армійці вже не такі, якими були у 2014 році, коли розпочалися військові дії на сході. Вони вже набагато краще забезпечені продуктами,  одягом і технікою. Ми маємо змогу звернутися до підприємців, які надають значну допомогу воїнам АТО. Дуже допомагає українська діаспора з Канади, Польщі, Франції, Кіпру, Нідерландів, Німеччини. Зокрема запрошують на відпочинок дітей атовців. Наші герої лікувалися і відпочивали на Кіпрі та у Франції, мають там багато знайомих. Хочу сказати, що багато в чому ми були першими: завозили автомобілі у зону АТО, загострювали погляд журналістів на найнагальніших проблемах і навіть  інтуїтивно відчували, куди необхідно втрутитися».
-Відомо, що ваша організація і Ви особисто, пане Костянтине, вирішували питання з розшуком загиблих і навіть допомагали з перевезенням їхніх тіл на рідну землю.
-Так, нам доводилося допомагати родинам у пошуку загиблих. Це була дуже велика моральна відповідальність. Не менш важливим було і врятувати наших хлопців з полону, а тому представники нашого об’єднання, зокрема Олексій Панасюк, брали участь в обміні полонених. Обміни не раз зривалися, тому що йшла надто велика інформація, тобто розголос, і зростала ціна.
-Щойно Ви згадували про те, що спектр діяльності «Активіста» розширився. Що саме мали на увазі?
Віра Сергєєва: «Сам час змушує перелаштовуватися. Сьогодні вже немає нагальної потреби у продуктах та одязі, а більше потрібне медичне забезпечення, візки для інвалідів, милиці тощо. Якщо військові цього наразі не потребують, ми все передаємо у Волинський госпіталь ветеранів війни і наше ТМО. Була, наприклад, білизна, яку надіслали з Німеччини. Ми віддали її в хірургію. Наша організація систематично проводить різноманітні акції. Найпопулярнішою є «Книга – за життя». Завдяки цій акції збираємо кошти, на які маємо змогу придбати необхідні речі для наших бійців, в основному продукти, протизастудні засоби. Цього року частина коштів, зібраних під час акції, була витрачена на придбання запчастин, а також на допомогу волонтеру, який потрапив в аварію. Традиційним є ярмарок під назвою «Наблизимо перемогу», який проводимо на Стрітення. Зазвичай збираємо від 50 до 100 тисяч гривень. На Великдень  проводиться акція «Святкуймо Великдень разом», ми готуємо для наших героїв святкові кошики. Восени завезли на схід 20 тонн картоплі. Не залишили ми наших військових та їхніх діток без традиційних «миколайчиків». Хочу сказати, що ми допомагаємо не лише 14-й бригаді, а й іншим».
Костянтин Зінкевич: «Коли дітей атовців запросили в Карпати, всі волонтери здали по 100 гривень і найняли автобус. Дуже багато хороших справ зробив Олексій Панасюк. Він витратив на армію більше мільйона гривень власних коштів».
Віра Сергєєва: «Цього року ми організували поїздку дітей у Львів, відвідали музей «Арсенал», аквапарк. Приємно було, що автобус нам дали безкоштовно, також відмовився від плати музей, а аквапарк надав знижки. Хочу сказати, що останнім часом розвивається ще один вид нашої діяльності – це психологічна допомога. До речі, «Активіст» першим завив про такий вид діяльності. Ми надаємо психологічну підтримку дітям загиблих, а також батькам, дружинам. Звертаються до нас і дружини, чиї чоловіки повернулися з АТО із враженою нервовою системою. Ми проводимо відповідні тренінги, надаємо консультації».
-А що ви можете розповісти про співпрацю з громадськістю міста?
Ольга Жигунова: «Люди дуже активно проявляють ініціативу. Ми намагаємося  проводити заходи, які сприяють тісному контакту як з родинами атовців, так із мешканцями міста. Два роки поспіль проводилася спільна риболовля для дітей і батьків. В основному брали участь діти воїнів АТО, як тих, що воюють, так і загиблих. Волонтер Павло Шлейн для цього надав нам ставок. Підключилися спонсори з Луцька, Федерація спортивної риболовлі, передали нам призи. Кожна дитина отримала подарунок. Волонтери готували куліш, рибну юшку. На свято Миколая волонтери з Німеччини передали подарунки, а ми їх розвозили. Нині готуємося до різдвяної акції «З ангелом на плечі».
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі