ВОЛОДИМИРСЬКА МОЛОДЬ І ДІТИ МРІЮТЬ БАЧИТИ РІДНЕ МІСТО ЗЕЛЕНИМ

Так сказали юні мешканці 1-го військового містечка після суботника 16 квітня.
Вулицею Академіка Глушкова щоранку ходять до школи діти, які проживають у 1-му військовому містечку. Та, незважаючи на зовсім юний вік, вони вже зрозуміли, що їхня вулиця має прозаїчний вигляд, мало тут зелені та квітів. І ось надумали діти прикрасити рідну вулицю, перетворити її на алею дружби. Шляхетну ідею школяриків підтримали дорослі, у першу чергу батьки і сусіди. Тати і мами придбали тринадцять саджанців червоних дубочків та білокорих берізок. Небайдужі сусіди радо ділилися з дітьми робочим інвентарем, привезли 100 літрів води. Та найголовнішим був святковий настрій дітей, їхній трудовий запал. Ще зовсім юні, вони вже усвідомили, що працюють заради свого майбутнього, заради улюбленого міста, в якому народились і зростають, яке хочуть бачити завжди гарним. «Деревця, які ми посадили, виростуть разом з нами», - кажуть діти. Щоранку, поспішаючи на уроки, вони спостерігатимуть, як почуваються їхні «вихованці», чи часом хтось не скривдив їх, не завдав шкоди. Вже декілька днів поспіль маленькі мешканці вулиці турботливо підливають деревця, а татусі ще й подбали про те, щоб засипати ями на проїзній частині вулиці, аби автомобілі не пошкодили насадження. Батьки висловлюють щиру вдячність класоводу 4-В класу 3-ої міської ЗОШ Інні Захарчук за виховання у дітей любові до природи, до рідного міста, до праці.
Майбутні туристи тренувалися під берегинею-вербою.
У той час, як весь древній Володимир готується до свят, учні шкіл також прибирають території своїх навчальних закладів. Крім того, користуючись гарною весняною дниною, вони посилено займаються фізкультурою, спортом, туризмом. Саме за тренуваннями кореспондент газети випадково зустріла учнів 3-ої міської ЗОШ, які відвідують туристичний гурток. Керує гуртком вчитель Оксана Оніщук. Заняття відбувалися під старою вербою, яка щойно розпустила молоденькі гілочки. З вербовими гілочками в руках діти залюбки позували перед фотокамерою. І наче бриніло у повітрі: «Верба б’є, не я б’ю, за тиждень – Великдень!»
Студенти агротехнічного коледжу бачать своє місто зеленим
Наш рідний Володимир завжди славився зеленими парками, березовими гаями та плакучими вербами над Лугою. У скверах звично шумлять каштани, дуби та липи. Проте останнім часом з’явилися варвари, для яких знищення насаджень стало насолодою. Часто в цьому знущанні над живою природою звинувачують молодь, яка невтомно гуляє містом аж до світанку. Та все ж зросло серед нас нове покоління, яке мріє бачити рідне місто квітучим навесні, в буянні літньої зелені та в тихій осінній позолоті. В рамках міської толоки, яка проводилася 15 квітня, студенти агротехнічного коледжусадили молоді дубки та каштани в міському парку. «Майбутнє міста – за молоддю, а молодь бачить Володимир зеленим і красивим», - кажуть студенти групи ЕА-31 Василь Степанюк і Олександр Бобирєв. Юнаки родом із Володимира. Отож, їм зовсім не байдуже, яким у майбутньому буде їхнє місто. Вони багато читали про історію Володимира-Волинського, знають, які тут були дивовижні сквери та парки, які могутні ліси шуміли навкруги древнього княжого міста. І все це множилося людською працею, трудолюбивими руками волинян. Ось чому Василь та Олександр, а також їхні однокурсники щиро дякують своєму кураторові Петру Матвіюку, який навчив їх любити землю, природу і шанувати працю. Нехай здійсняться світлі мрії нашої молоді!
Суботник із благоустрою перетворився на свято
16 квітня з ініціативи ГО «Нова ідея», яку очолює Ярослав Кондисюк, у селі Чесний Хрест відбувся суботник із прибирання територій. В основному зібралася молодь села, а також діти шкільного віку, які вирішили допомогти дорослим, – більше 20-ти людей. Насамперед прибрали територію біля сільського клубу, стадіону, автобусної зупинки. Також проводилися роботи з облаштування футбольного міні-поля. У планах молоді – волейбольне поле. Дівчатка надавали допомогу у прибиранні місцевої церкви, фарбували огорожу. Трудилися юні патріоти цілий день з обідньою перервою.
Голова сільського товариства «Луга» Федір Ляснік придбав для дітей гойдалки. Про забезпечення учасників суботника фарбою та білилами подбав голова територіального об’єднання В’ячеслав Католик. Магазин «Панбуд» надав мішки та вапно. Голова обласного об’єднання «Спорт для всіх» Володимир Новосад пообіцяв придбати дітям спортивний інвентар. З дизайном території допомогли студенти педколеджу на чолі з Олександром Юринцем. Молодь Чесного Хреста щиро дякує всім спонсорам, які перетворили суботник із благоустрою села на справжнє свято праці.
Антоніна Булавіна, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі