Володимирчани отримали відповіді на актуальні питання життя міста

Другого квітня під час зустрічей у Володимирі місцевих жителів з першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком та народним депутатом Ігорем Гузем людей найбільше цікавили ремонт доріг та прибудинкових територій, асфальтування вулиць, облаштування місця для паркувння у дворах багатоповерхівок, очистка річки Риловиці та створення в її межах рекреаційної зони, відновлення пішохідної розмітки на вулицях міста і встановлення дорожніх знаків, облаштування пандусів, додаткових зупинок громадського транспорту та його пільгові рейси, встановлення «лежачих поліцейських», зокрема на вулиці Луцькій біля ДНЗ №7 «Волиняночка», ремонт дахів багатоповерхівок, «парасольки» над дитячими пісочницями та інше. Практично на кожне з цих питань володимирчани отримали чіткі відповіді. Ярослав Матвійчук зазначив, що парковки, згідно з планом забудови, передбачені далеко не у кожному дворі. Та й, крім того, паркують там приватні автівки, тож проблему слід розв’язувати передусім із власниками автотранспорту. Щодо асфальтування та ремонту міських вулиць, то він уже розпочався, й цьогоріч у місті в цьому напрямку планують зробити максимум, та все ж задовольнити одразу всі вимоги та запити містян неможливо, зокрема й через те, що міський бюджет не безмежний. Те ж саме і з ремонтом дахів міських багатоповерхівок: за словами Ярослава Матвійчука, цьогоріч у місті планують зробити капітальний ремонт 9 дахів, частина з них – у військових містечках. Також перший заступник міського голови запевнив городян, що пішохідна розмітка та дорожні знаки будуть відновлені на автошляхах міста найближчим часом. Що ж до «лежачого поліцейського» на вулиці Луцькій, то, як зазначив Ярослав Матвійчук, Луцька – дорога державного значення, яку утримує та обслуговує Служба автомобільних доріг області. Та справа навіть не в цьому, а в тому, що міські служби не мають права порядкувати на, так би мовити, чужій території, якою де-юре і є Луцька.
На розчищення русла річки Риловиці вже виготовлено проектно-кошторисну документацію. Наразі справа у грошах на проведення цих робіт, які в Міністерстві екології обіцяє вибити народний депутат Ігор Гузь. І лише через рік після проведення очистки русла можна буде приступати до облаштування на острівці Риловиці рекреаційної зони. На запитання про пільгові перевезення Ярослав Матвійчук зазначив, що у 2017-му з державного бюджету на задекларовані державою пільги для населення не надійшло ні копійки, а ті пільгові рейси, які курсують по місту, а це маршрут №14 (2 рейси на день), №21 (2 рейси на день), №10 (до дачних масивів «Сонячний» та «Марс» – 4 рази на день), діють за кошти з міського бюджету. Також Ярослав Матвійчук зазначив, що цьогоріч продовжиться будівництво в місті надсучасних дворових спортивних майданчиків із штучним покриттям, і нагадав, що два таких уже діють у місті.
Чимало запитань було у володимирчан і до народного депутата Ігоря Гузя: розмір пенсій та зарплат, ремонт автошляхів державного та міжнародного значення, діяльність Волинської митниці, незаконний видобуток бурштину, абонентна плата за газ, субсидії, воєнні дії на сході країни, діяльність парламенту, пільги для «чорнобильців» та військових пенсіонерів, госпітальні округи тощо.
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі