Володимирчанка Катерина Самчук робить дозвілля підлітків захоплюючим і змістовним

» за неповні два місяці роботи просто вражають, а попереду – нові конкурси, зустрічі з креативними людьми, ігри на свіжому повітрі, екскурсії і ще багато-багато цікавого й корисного.
Катя - співорганізатор та ідейний натхненник нового проекту - Центру дозвілля, що функціонує у Володимирі з 5 лютого. Дівчина працює на волонтерських засадах, адже переконана, що не все у світі вимірюється грошима, а є цінності значно вагоміші. Відкриття Центру дозвілля – це передусім здійснення мрії багатьох володимирських дітей про місце, де можна гарно та змістовно проводити вільний час, отримувати задоволення від спілкування з друзями, вчитися новому, прагнути творити і рости духовно.
А ідея створення Центру дозвілля належить голові громадської організації «Молодіжний центр «Креативний світ», керівнику школи танців «MJDS» Роману Дячку.
-Центр дозвілля створений з метою покращення якості життя молоді, наповнення його позитивом та яскравими барвами. Отже, і для реалізації цього проекту була потрібна відповідна людина – цікава, енергійна, натхненна, якою і є Катя Самчук. З Катею ми познайомилися, як тільки вона повернулася з Америки. У цій дівчині я побачив саме таку людину – усміхнену й позитивну, особистість, наділену здібностями, що й дозволили втілити давно задумане в життя, - так прокоментував своє дітище та його організатора сам Роман Васильович.
», який з 5-го лютого функціонує у Володимирі-Волинському.
Катя Самчук – володимирчанка. Разом зі своєю сестричкою-близнючкою Іриною навчалася спочатку у ЗОШ №2, потім - у гімназії і водночас із задоволенням ходила у художню школу. Після цього дівчина закінчила Київський університет ім. Б.Грінченка, отримала ступінь бакалавра і фах соціального педагога-практика.
Будучи на 4-му курсі, суміщала навчання на стаціонарі з роботою в англомовному дитячому садочку. А по закінченні вишу поїхала на рік у США за програмою культурного обміну Au-Pair. Жила в американській родині у передмісті Нью-Йорка та доглядала за чотирма дітьми у цій сім’ї, віком від 6-ти до 14 років.
Програма перебування в Америці передбачала можливість навчатися і подорожувати. Отже, при американських університетах дівчина закінчила декілька короткострокових курсів із соціальної психології та міжкультурної комунікації, а також побувала майже у всіх великих містах Сполучених Штатів. Тож зайве говорити, що Катя вільно володіє англійською, має друзів у різних країнах квіту, з якими підтримує стосунки, спілкуючись по скайпу. Цікаво й те, що сім років тому дівчина обрала для себе вегетаріанство. А коло її захоплень дуже широке. Катя дуже любить малювати - у художній творчості надає перевагу абстракції. Також створює оригінальні вироби з різних підручних матеріалів, вміє робити гарні зачіски і красиві фотографії, створювати комфорт та затишок не гірше професійного дизайнера.
Повернувшись додому із Сполучених Штатів, Катя почала відвідувати заняття з аеробіки. Так і познайомилася з тренером, відомим хореографом, засновником та керівником найбільшої в області школи танців «MJDS» та водночас головою ГО «Молодіжний центр «Креативний світ» Романом Дячком. Він і запросив творчу дівчину приступити до реалізації ідеї, яку виношував багато років, - створення у Володимирі Центру дозвілля для школярів. У відповідності до цінностей, що сповідує громадська організація, – здоровий спосіб життя, спорт, активність, проведення з користю вільного часу - і був заснований «Vkubi». Розташувався Центр на четвертому поверсі будівлі «Укрпошти» на вул. Сагайдачного, 1, в орендованому Романом приміщенні.
Так Катя на волонтерських засадах стала співорганізатором та ідейним натхненником нового проекту. Із притаманним їй естетичним смаком, дівчина оригінально оформила приміщення, а Роман сам зробив декілька м’яких диванчиків. Аби уникати одноманіття, інтер’єр кімнати часто змінюється, але незмінним залишається посуд для чаювань та міні-гардероб для верхнього одягу.
-Наш центр – це те місце, про яке давно мріяли володимирські діти. Сюди можна прийти, щоб гарно та змістовно провести вільний час, відпочити, потусуватися, розважитися, поспілкуватися, збагатитися новими друзями. Наші зустрічі проводяться чотири рази на тиждень: по вівторках, четвергах, суботах та неділях. Проводимо ми їх разом із моєю помічницею Анастасією Рижановою – соціальним педагогом Оваднівського професійного ліцею, яка приділяє увагу Центру у вільний від роботи час. Заняття будуються таким чином, аби нічим не обтяжувати школярів, а допомагати їм пізнавати нове невимушено, через цікаву гру чи спілкування, - розповідає Катя. - Готуючись до кожного заняття, ми перш за все вивчаємо інтереси дітей, радимося з ними, дотримуємося гнучкого творчого стилю роботи, вигадуємо щось нестандартне, аби школярі отримували задоволення від кожного відвідування центру. На заняттях широко застосовуємо настільні ігри, які діти самі приносять з дому, щоб пограти з друзями. Також через гру проводимо англомовні заняття у рамках англомовного клубу. При цьому ставимо собі за мету перш за все навчити дітей спілкуватися англійською, не комплексувати і не боятися, як це часто буває. До речі, ми налагодили співпрацю з волонтером Корпусу Миру Лінзою Маккой, що нині працює у гімназії, і невдовзі хочемо створити дискусійний англомовний клуб для дорослих.
Ще одна популярна форма занять у Центрі дозвілля – влаштування лекцій та бесід на цікаві для дітей теми. Наприклад, підлітки запропонували для обговорення тематику: «Гаджети проти людей», «Безпечний Інтернет», «Про привидів», «Як розпізнати брехню за мімікою та жестами», «Ознайомлення з міжнародними програмами обміну для молоді» та інші. Такі заняття вже проведені, сприймалися з великим інтересом, тож таку форму роботи варто застосовувати і далі.
До кожного заходу Катя ретельно готується, збирає та вивчає літературу і каже, що таким чином і підлітки, і вона сама поповнює інтелектуальний багаж новими знаннями. Загалом підготовчій роботі дівчина приділяє велике значення і не шкодує на це часу.
За півтора місяця функціонування у Центрі, окрім англомовного, був створений і Rubiks Club (Клуб любителів кубика Рубіка). І 24 лютого вже відбулися перші змагання зі швидкісного складання головоломки, в яких взяли участь 26 підлітків з Володимира і області. Виявилося, що є багато прихильників кубика, тож такі змагання планується проводити кожні півроку.
До 8 Березня у Центрі сестра Катерини Ірина організувала виставку власних картин під назвою «Вона – особлива», яка була покликана передати, наскільки є неповторною кожна дівчина чи жінка і як важливо навчитися себе любити і цінувати. А 9 березня проводився конкурс творчого боді-арту, також сприйнятий на «ура».
Розклад занять у Центрі дозвілля змінюється щотижня і щоразу вони наповнюються новим змістом. Відповідні оголошення розміщуються в будівлі «Укрпошти» на 1-му та 4-му поверсі, а також у мережах Інстаграм /@vkubi-vv/ та Фейсбук /Vkubi/. Робота центру проводиться безкоштовно, отже – доступна кожному. Проте благодійні внески все ж були б потрібні, адже необхідно закуповувати канцелярське приладдя та інші речі для творчості. Зараз усе це діти приносять з дому і залишають для користування. А от оренду приміщення для Центру дозвілля і школи танців, а також комунальні послуги оплачує Роман Дячок.
-Попереду - літо, а це означає, що наші зустрічі будуть відбуватись і на свіжому повітрі. У планах – нові конкурси, зустрічі з цікавими людьми, ігри на лоні природи, екскурсії – все, чого побажають наші юні друзі, - продовжує розповідь Катя. – Бачу, що цей проект дуже потрібен школярам. Наша головна мета – допомогти підростаючому поколінню бути активним у житті – і діти з радістю приймають цю допомогу. Тому я не хочу в Київ, а залишаюся у рідному місті, бо вірю, що скрізь можна добре та змістовно жити, тільки до цього потрібно докласти зусиль.
Катя Самчук запрошує всіх бажаючих приєднатися до дружної компанії відвідувачів Центру. Обіцяє, що буде цікаво і весело.
Міла Сергєєва, м. Володимир-Волинський
Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно, живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом.

Розділ новин: 

Коментарі