Володимир-Волинський відзначив День народження Степана Бандери смолоскипною ходою

У перший день нового року понад півтисячі жителів та гостей міста Володимира-Волинського зібралися біля пам’ятника воїнам УПА, аби вшанувати смолоскипною ходою світлу пам’ять Героя України, політичного діяча, голови Проводу ОУН Степана Бандери. Незважаючи на діаметрально протилежні точки зору, які склалися в нашому суспільстві стосовно діяльності народного ватажка (одні його вважають національним героєм, інші ж – лютим ворогом), Степан Бандера є невід’ємною частиною української історії.
Співорганізаторами ходи виступили ГО «Правий сектор», ВО «Свобода», ГО «Майдан Володимирщини» та ГО «Союз українок».
Про значимість ватажка українських націоналістів для українського народу, деякі біографічні дані коротко розповів голова братства ОУН УПА ім.Клима Савура Петро Мартинюк.
Вулицями вечірнього Володимира-Волинського люди пройшли смолоскипною ходою до холма Слави, що у парку «Слов’янському», де виступив представник молоді міста Петро Циган, котрий піддав жорсткій критиці місцеву владу. Звідти учасники акції попрямували до меморіальної дошки Героям Небесної сотні на розі вулиць Данила Галицького та Небесної сотні. Тут священики собору Різдва Христового відслужили молебень.
-Допоки наші воїни відстоюють нашу свободу на східному фронті, ви маєте шанс на гідне життя. Ви маєте шанс жити у такій країні, у якій не жили ваші батьки та діди. Ви маєте шанс дихати на повні груди і вільно казати «Слава Україні» та «Слава нації», знати, що слово «бандерівець» тепер звучить як комплімент. Я хочу, щоб ви пишалися, коли вас називають бандерівцями, тому що з недавнього часу це слово звучить майже так, як українець, - сказала активістка Майдану Ольга Нечитайло, звертаючись до молоді.
Завершилась смолоскипна хода на площі Героїв, де взяв слово старшина Луцького прикордонного загону Олександр Приступа, який у своїй промові згадав часи Майдану, а також тих «ліберастів», які сьогодні прийшли до влади і своїми діями та законами хочуть знищити Україну та її героїв, котрі захищають східний кордон. Боєць також подякував за гуманітарну допомогу, яку нещодавно отримав загін прикордонників від волинян. Фінальним став виступ керівника «Правого сектора» Волині Сергія Дружиновича. Він подякував від імені добровольчого корпусу «Правого сектора» громаді Володимира-Волинського, яка, взявши участь у смолоскипній ході, підтримала і теперішніх патріотів, і провідників, які вели за собою людей раніше. Закінчилася смолоскипна хода урочистим виконанням гімну України.
Дуже приємно, що до акції долучилося багато небайдужих володимирчан, в тому числі й ветеранів УПА. Крім того, участь у дійстві взяли й активісти з Рожища, Луцька, Ковеля, Нововолинська та інших куточків нашої області.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі