Володимир-Волинський – у «фонтанах» і смітті

Уже близько двох років у районі цукрового заводу «процвітає» справжній смітник без меж. Відповідні баки для сміття тут безслідно зникли, від них залишилася лише дерев’яна огорожа, за яку люди просто кидають непотріб. Вистачає його і довкола на траві – через байдужість людей і відсутність відповідних умов, звісно.
Не менш приголомшливо виглядають насипи із залишків асфальту біля дитячого садочка №8, що в районі військового містечка. Днями працівники ПП «Ліски» укладали на території закладу бруківку. І хоча вивіз сміття входить у проектно-кошторисну документацію, однак щось пішло не так. Замість того, щоб прибрати за собою будівельні залишки, робітники «гарно» виклали їх просто на траву на центральній вулиці Ковельській. Трапилося це 12 серпня, у п’ятницю. Здивувала і позиція завідуючої дитячим садком, яка дозволила викласти сміття майже у себе під вікнами.
Невдоволення депутата від Радикальної партії викликала і сама ідея, з якою взялися реалізовувати укладання бруківки на території дитячого садочка. «Бруківка стандартна, креативу не проявлено зовсім. Це робиться для дітей, а таке враження, немов для того, аби всі навколо відчепилися. Набагато цікавіше дивилася б бруківка, викладена у формі якихось фігурок, або ще краще – у вигляді абетки, цифр, гри у класики, поміток «старт» і «фініш». Це було б корисно діткам під час ігор на прогулянці», - розмірковує Сергій Барщевський.
Завали сміття – не єдине, чим може «похвалитися» Володимир-Волинський. Нещодавно депутат міської ради разом із журналістом побував у «мокрих точках» нашого міста, щоб відзняти кричущі факти щодо його благоустрою. Проект вирішили назвати на честь новомодної ідеї – «Фонтани на вулицях Володимира». На світлинах, які зробили Сергій Барщевський та журналіст, – неосяжні калюжі просто посеред асфальтованих і ґрунтових доріг, місцеві, як вони їх назвали, «фонтани». За словами депутата Барщевського, попередня вартість фонтана – 4 мільйони гривень. А для того, щоб струмінь води постійно тішив око, треба щорічно виділяти з міського бюджету десятки, якщо й не сотню тисяч гривень. Утримувати фонтан дорого, оскільки необхідно його дезинфікувати, чистити, здійснювати витрати на електроенергію. Як розповідає Сергій Барщевський, він не є абсолютним противником того, щоб у місті функціонував фонтан. Річ у грошах. «Я – проти реалізації цього проекту на гроші з місцевого бюджету. Погляньте на «фонтани», які нам влаштовують дорожники. Думаю, спершу треба взятися за них. І, як уже зазначалося раніше, такої думки дотримується багато депутатів і чимала частина громади міста. Однак, якби нам вдалося знайти мецената, що збудував у місті фонтан за власні кошти, то це чудо архітектури і справді могло стати окрасою міста», - сказав депутат міської ради.
Поки питання фонтана зависло у повітрі, під пильним оком Сергія Барщевського проблеми благоустрою міста вилазять, як гриби після дощу. Одним із таких «мозолів», на які тисне активний депутат, є встановлення і ремонт дитячих майданчиків. «Дивина, але на паперах дитячі майданчики відремонтовані. Якщо ж прийти за адресою і подивитися на той ремонт, то можна не помітити жодної його ознаки», - каже Сергій Барщевський. Бувають й інші ситуації. «На Ковельській, 140 старий дитячий майданчик забрали на ремонт, а назад не повернули», - розповідає депутат. Його колега депутат міської ради Володимир Заєць добивався того, щоб на вул. О.Олеся встановили дитячий майданчик. Обіцянки влади зачекати, доки виділять кошти, затягнулися. А батьки тим часом скаржаться, що у дітей немає місця для відпочинку, повідомляє Сергій Барщевський.
Аліна Зай,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі