Володимир-Волинський район з бюджетом

З доповіддю про те, яким має бути бюджет району, виступила начальник фінансового відділу Володимир-Волинської РДА Олена Бондарук.
Доходна частина районного бюджету на 2015 рік сформована в загальній сумі 11155,6тис.грн., у тому числі 10502,1тис.грн. – загальний фонд, 653,5тис.грн. – спеціальний фонд. Майже 100% у структурі доходів загального фонду районного бюджету на 2015 рік припадає на податок на доходи фізичних осіб.
На рівні минулого року збережені видатки на харчування школярів, збільшилось фінансування культури. Правда, сільські ради більше не отримуватимуть дотацій з районного бюджету, але бюджетним кодексом дозволено здійснювати видатки на заклади освіти та культури з бюджетів місцевого самоврядування. «Незадоволені таким ті сільські ради, які є найбільш платоспроможними і могли, крім мінімальної потреби в попередні роки, більшою мірою забезпечувати свої установи фінансовим ресурсом для їхнього функціонування. Станом на сьогодні всі установи району ми поставили в однакові умови», - сказала Олена Бондарук.
Уважно вислухавши начальника фінансового відділу, депутати почали аналізувати не так сам бюджет, як процедуру його прийняття. На адресу голови районної ради Андрія Оніщука посипалися звинувачення у тому, що він намагається сприймати депутатів як статистів. Так заступник голови районної ради Павло Карпюк зазначив: депутати не беруть участі у формуванні бюджету, а їм лише доводять до відома, що проект бюджету готовий. Крім того, не вдалося провести засідання чотирьох з п’яти постійних депутатських комісій, на яких мав бути детально розглянутий проект бюджету. Депутат Микола Супрунович розповів, що він отримав повний текст проекту бюджету лише після наполегливих прохань і лише у день сесії. «Матеріали до засідання депутатських комісій я маю отримувати мінімум за п’ять днів, щоб мати змогу вивчити. Що я можу вирішити на комісії, якщо бачу тільки проект рішення? Чому не було повідомлення про скликання сесії? Не знали, що бюджет треба приймати?» - емоційно запитав Микола Супрунович.
Депутат Василь Люлька запропонував зняти частину фінансування з культури та віддати ці кошти у резервний фонд, щоб потім мати змогу виплачувати більше коштів на поховання та лікування бійців АТО. Його пропозицію, щодо витрат на поховання, підтримав і депутат Валерій Романов, котрий повідомив, що «вантаж 200» днями прийде до Устилуга, але наразі 24-річного загиблого не можуть вивезти з поля бою.
Юрій Михалець зазначив, що робота апарату та голови районної ради його не задовольняє, і у приклад поставив Володимир-Волинську міську раду, яка до прийняття бюджету готувалася серйозно та із залученням громадськості. «Мене насторожують видатки на утримання районної ради. Якщо їх співставити з відділом освіти, то на себе районна рада витрачає у два з половиною рази більше, ніж на кожного працівника відділу освіти. 796 тисяч на рік районна рада витрачає на шістьох працівників», - проаналізував Юрій Михалець і запропонував зменшити видатки по районній раді на 300 тисяч гривень до 496 тисяч гривень та спрямувати ці кошти на три районні програми в галузі спорту і військово-патріотичного виховання дітей. Почувши ці пропозиції, начальник відділу освіти і за сумісництвом депутат райради Алла Мельник, яка б мала відстоювати інтереси дітей та займатися їхнім вихованням, видала дивну фразу про те, що дітям треба, аби було тепло і їсти щоб було. Виправдовувала потребу у коштах на апарат райради - бухгалтер, котра сказала, що її заробітна плата становить 1700 гривень. Депутати кинулися рахувати гроші за кількістю працівників, сперечатися щодо штату апарату райради, адже, як з’ясувалося, наперед були закладені кошти на його збільшення. На що депутат Микола Супрунович порадив не планувати гроші на мертві душі.
Голова райради Андрій Оніщук наголосив на тому, що районна рада не жирує і не заклала більше видатків, ніж у попередні роки. Він вважає, що зараз стоїть питання просто привернути більше уваги до районної ради і голослівно висловити якісь припущення. Екс-голова райради Степан Слащук заявив, що бардак буде доти, поки бюджет не стануть формувати знизу до верху. «Ми сьогодні маємо депутата Верховної Ради. Не нашого, не місцевого, а з Луцька. І на сесії має бути або він, або його представник. Вони повинні враховувати наші, знизу, пропозиції, а потім приймати державний бюджет», - зазначив Степан Слащук.
Голосування за бюджет рік тому і нині, на думку Павла Карпюка, аналогічне: «Поки ми будемо статистами і житимемо за принципом, аби не гірше, то буде гірше. Я йшов у районну раду, щоб були зміни. Їх немає. І ми всі разом в цьому винні, бо нагинаємо голови і голосуємо за бюджет, спущений зверху».
У підсумку після всіх виступів бюджет Володимир-Волинського району було прийнято без змін та пропозицій. Під час обговорення єдиного питання порядку денного в залі було шумно, багато депутатів розмовляли між собою, і складалося враження, що голова районної ради не здатний навести лад у сесійній залі. Натомість начальника місцевої податкової, котра розповіла про цьогорічні податкові нововведення, обранці району слухали уважно.
Оксана Ковтун, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі