Володимир-Волинський ЦПО залишився без духового оркестру

До редакції газети «Місто вечірнє» звернулися батьки, які були вкрай обурені звісткою про закриття гуртка, у котрому їхні діти навчалися грі на духових інструментах.
У центрі позашкільної освіти гурток «Духовий оркестр» функціонував уже три роки. Дев’ятнадцять хлопців із задоволенням відвідували заняття та справно навчалися творити музику. Як розповідає викладач Петро Пархомук, музичні інструменти здобували власними силами. Петро Петрович більшість придбав і ремонтував за власний кошт, бо полюбив свою справу.
- Я ринувся у вирій роботи. Так себе закрутив, що уже через шість місяців дав перший академ-концерт з новим оркестром. Директор сказав, що треба щось показати, ми і показали. – розповідає пан Петро. - Наступного року я добираю дітей. Наш оркестр в тому ж році приймає участь у звітному концерті освіти. Мене ніхто не перевіряв, бо бачили, що я з ранку до вечора зайнятий з дітьми. Учні займалися по певним годинам. Я розподілив час так, щоб мати змогу кожному приділити увагу. Це була моя робота, щоб їх зацікавити грати в оркестрі. На другому році нашого існування ми мали їхати на огляд квартетом. Але вирішили, що поки нам рано щось показувати на «великій сцені». У цьому році ми вже підготували дві композиції для виступу на огляді, який відбувся 25 квітня. Ми виступили чудово. Усе звучало чисто, стройно. Ніяких претензій до нашого виступу ніхто не мав.
Та вже 30 травня директор ЦПО Петро Зінкевич заявив, що одна жінка не має повної ставки. Тому півставки, які були у Петра Петровича, він вирішив передати їй. Пана Петра ця звістка підкосила. Одразу після цього він зв’язався із батьками та розповів про своє звільнення і закриття гуртка.
- Звідусіль тільки й чути, що теперішні діти не охоплені позашкільною роботою: мало гуртків, мало секцій. Вони тільки знають, що комп’ютери! А хто в цьому винен? Та ми самі і винні. То у нас коштів немає, щоб профінансувати гурткову роботу, то часу, то бажання. А є люди, які вміють і хочуть гуртувати навколо себе дітей і вчити їх, і прилучати до прекрасного. Ну, то їм треба завадити! Нехай краще діти у «компі» зависають, соцмережах нишпорять, а чи тиняються без діла!!! – скаржаться батьки дітей, які відвідували гурток.
- Два роки поспіль мій син із задоволенням відвідував заняття духового оркестру при міському центрі позашкільної освіти під керівництвом Петра Петровича Пархомука. – розповідає Наталія Матвіюк, мама одного з учасників оркестру. - За рік оволодів інструментом і вже грав в оркестрі. Він відвідував заняття навіть влітку без нагадування, бо йому подобалось, а також на осінніх і зимових канікулах. Петро Петрович викладач з великим стажем роботи, який вміє зацікавити і навчити. Адже, згуртувати дітей в оркестр і щоб звучали в унісон, повірте, лише музичної освіти замало. На цьогорічному звіті художньої творчості учнів міських шкіл оркестр звучав протягом години без зупину. Діти виконали десять музичних творів різного жанру. Усі бажаючі могли чути і бачити. Відродження духових оркестрів стоїть одним із важливих питань у Волинському центрі естетичного виховання. Інструменти для оркестру Петро Петрович збирав та відроджував до життя вкладаючи у них все – і кошти, і душу, бо працював в задоволення. На сьогоднішній день пенсіонера відправили у відпустку з подальшим закриттям гуртка. Чому? Оркестр є, діти, які грають теж є, а гурток директор ЦПО Петро Зінкевич вирішив закрити. Чим зайнятися тепер дітям, які відвідували гурток? Як їм пояснити, що їхня гра нікому не потрібна?

Офіційна відповідь директора ЦПО
На запитання, які задав журналіст, Петро Зінкевич надіслав офіційну відповідь, яка звучить так:
«Гурток «Духовий оркестр» у ЦПО працював з 01.09.2016р. по 31.05.2017р. за рахунок вакантних годин гуртка «Народні танці» на період відсутності основного працівника.
З 01.09.2017р. планується відновити роботу гуртка «Народні танці» в повному обсязі».
Але цікавим є те, що духовий оркестр діяв три роки, але у відповіді зазначено, що лише менше року. Також у розмові Петро Олександрович обмовився, що на посаду викладача гуртка, тепер уже «Народні танці», мають прийняти жіночку, яка працює в агротехнічному коледжі. На запитання, чи не суперечить закону звільняти одну людину, а приймати іншу, уже працюючу в іншому закладі, відповіді так ніхто не отримав.
Олексій Біянов, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі