Володимир-Волинську РДА реорганізують у префектуру?

У районах, територію яких повністю покривають ОТГ, відбудеться реорганізація структур виконавчої влади: РДА виконуватимуть функцію префектур. Перший прообраз таких префектур може з’явитися у Володимир-Волинському районі. Про це йшлося під час оперативної наради у голови Волинської облдержадміністрації 12 лютого, повідомляє «ІА Волинські новини».
Кабмін починає вивчати питання реорганізації структур виконавчої влади у районах, які покриті об’єднаними територіальними громадами. Йдеться про передачу ОТГ низки функцій, лишаючи за райдержадміністраціями тільки функцію префектури. Про це повідомив голова ОДА Володимир Гунчик.
Перші прообрази префектур, таким чином, створять у Любешівському та Володимир-Волинському районах, які фактично повністю покриті ОТГ, а функції районних рад там зведені майже до нуля. У розпорядженні районних гілок влади, мовляв, лишилося по декілька шкіл та районних закладів культури. Водночас питання, пов’язані з обороною, державною інформаційною політикою, транскордонним співробітництвом тощо, лишатимуться функціями держави не залежно від того, як змінюється територіальний устрій органів місцевого самоврядування. Також голова ОДА зазначив, що у 2019 році будуть прийняті рішення адміністративного характеру на рівні Кабміну щодо тих населених пунктів, які не ухвалили рішення про утворення ОТГ.
З огляду на вищевказане і те, що створення префектур оголошено як кінцевий етап адмінреформи, виникає логічне запитання: чи може бути проведена реорганізація Володимир-Волинської РДА у префектуру, адже на території району ще функціонують дві сільради – Хобултівська та Березовичівська? Чи не дочасна така новація?
-Звичайно, на даний час створювати повноцінну префектуру ще зарано, - каже голова Володимир-Волинської райради Роман Гук. – Для цього, по-перше, треба мати весь пакет законодавчих актів, але вони ще не прийняті. По-друге, поки не визначена подальша доля двох сільрад на території району. Тому можна говорити лише про перехідний період на шляху створення повноцінних префектур. Власне, це питання і розпочинає вивчати Кабмін, адже йдеться про перспективу.
Щодо майбутнього Березовичівської та Хобултівської сільрад Роман Гук повідомив, що у п’ятницю відбудеться сесія у Березовичах. На території сільради до цього проводилися громадські слухання, на яких більшість громадян підтримали ідею об’єднатися з двома сільрадами Локачинського району. Рішення за депутатами. Але, на думку Романа Григоровича, таке об’єднання було б недоцільним, бо воно створить незручності для самих мешканців сільради.
Жителі Хобултівської сільради більш схильні до об’єднання з Оваднівською ОТГ, але наразі це неможливо, бо немає спільного кордону. Тож багато чого залежатиме від рішення Березовичівської сільради: якщо вирішать, що сільрада має увійти до складу Оваднівської ОТГ, то аналогічна можливість з’явиться і в Хобултівської сільради.
Голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець прокоментувала повідомлення Володимира Гунчика так:
-Інформацію щодо реорганізації РДА у прообрази префектур можна розглядати як напрацювання варіанту на майбутнє, адже ми маємо бути готові до нововведень.
Серед конституційних новел особливу увагу привертає переформатування системи місцевих органів виконавчої влади, повідомляє LB.ua. Зміни до Конституції передбачають фактичну заміну голів місцевих державних адміністрацій на префектів з їх одночасною функціональною переорієнтацією. Префекти отримають контрольно-наглядові повноваження по відношенню до органів місцевого самоврядування та по відношенню до територіальних органів центральних органів виконавчої влади на відповідній території, а стосовно територіальних органів виконавчої влади ще й здійснюватимуть координаційні функції.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі