Володимир-волинські підприємці гідно зустрічають професійне свято

Хоч і доводиться працювати у досить складний час, підприємці завдяки власній наполегливості, прагненню до саморозвитку, активності шукають шляхи для вирішення проблем, навчаються один в одного і продовжують любити та розвивати справу свого життя.
У неділю, 4 вересня, своє професійне свято відзначатимуть підприємці.
Бути підприємцем в Україні доволі престижно, але водночас і дуже відповідально, адже підприємець бере на себе величезну відповідальність і за людей, яких наймає на роботу, і за послуги, які надає. Комусь життя підприємця може здатися безхмарним і таким, що приносить лише шалені прибутки. З якими ж проблемами доводиться стикатися підприємцям?
Розповідає голова спілки промисловців і підприємців Володимира-Волинського Наталія Любімцева.
-Як голова спілки я можу сказати і про ті проблеми, з якими зустрічаюся сама, і про ті, про які мені розповідають колеги-підприємці. Величезною проблемою зараз є дефіцит робітників. Через територіальну близькість до польського кордону значна кількість володимирчан, особливо молодь, надають перевагу поїздкам у Польщу замість того, аби влаштуватися на офіційну роботу. Зміни, які відбуваються у державі, – теж невтішні. Постійне зростання цін на енергоносії, та ще й вимога оплачувати їх передоплатою змушують підприємців збільшувати ціни. І це при тому, що купівельна спроможність людей і так зменшилась.
На сьогоднішній день склалася абсурдна ситуація. З 1 січня 2015р. законом України запроваджено акцизний податок роздрібного продажу підакцизних товарів. Сплачуються податки: на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, військовий збір, від розміру акцизного податку, що входить до ціни проданих товарів і є доходом підприємця, в результаті чого виникає подвійне оподаткування. З нового року на суб’єктів малого підприємництва збільшено навантаження в частині податку на землю, оренди на 43,3% від рівня минулого року, адже збільшена грошова оцінка землі. Суб’єкти підприємницької діяльності несуть додаткові витрати по адмініструванню різноманітних податків у частині здачі звітів (придбання електронних підписів та печаток, ліцензованих продуктів для звітності). Дуже шкода, що ми не маємо належної, на рівні держави, юридичної підтримки. Серед наших членів спілки є юрист – Юрій Жук, який надає нам юридичні консультації. За це ми йому дуже вдячні, але це уся юридична підтримка, яка в нас є. Та не будемо песимістами. Незважаючи на численні проблеми – і наявні, і ті, що періодично виникають – ми любимо свою роботу. Можливість заробляти на життя справою, яка тебе цікавить, вдосконалювати її, постійно досягати чогось нового – велике щастя. Приємно, що за останній рік кількість членів спілки збільшилася приблизно вдвічі. Напередодні свята хочеться подякувати тим колегам, які ніколи не залишаються осторонь справ спілки, життя міста, ініціюють самі щось нове. От, наприклад, під час проведення у місті конкурсу кулінарної майстерності «Смачна візитівка Володимира» показали чудові результати Оксана Веремчук, Олена Ситнік, Лариса Кабанова. Найактивнішими членами спілки є Наталія Шандалко, Альбіна Зайчук, Едуард Залуський. Взагалі члени нашої спілки є активними і намагаються не стояти осторонь того, що відбувається у місті та державі. Приміром, з ініціативи жінок-підприємців створено «Леді-клуб», який бере активну участь у святі вишиванки на День Незалежності. Наша спілка промисловців і підприємців організовує та бере участь у бізнес-форумах, виставках, конференціях і семінарах, громадських заходах. Ми відкриті для співпраці з усіма суб’єктами господарювання і спроможні захищати їхні інтереси як на регіональному, так і на державному рівні.
Про проблеми підприємців розповідають досвідчені підприємці.
Віра Чайковська:
-Нас, людей, які займаються бізнесом багато років, уже так загартували, що ми давно звикли боротися з різноманітними проблемами і знаходити вихід. Які можливості дає нам держава, у таких ми і працюємо. Досвід, отриманий за чимало років підприємництва, допомагає виживати, а от як справляються молоді підприємці – велике запитання. Суми за енергоносії, які потрібно сплачувати, до того ж іще й авансом – це просто непосильно. Кожен підприємець стикається також і з індивідуальними проблемами. Звісно, ми, досвідчені підприємці, завжди намагаємося дати пораду, допомогти молоді. Найбільшою проблемою на сьогоднішній день для підприємців нашого міста я б назвала нестачу робітників. Люди надають перевагу поїздкам до Польщі, ніж працювати на робочому місці. Особливо гостро це питання виникає, коли потрібні працівники для роботи в полі.
Павло Карпюк:
-Варто зазначити, що в цілому для роботи підприємців є позитивна тенденція. На даний момент умови ведення бізнесу набагато комфортніші. Такого тиску із боку податкової, як було раніше, вже немає. Втручання у бізнес – у рази менше. Можливо, причина цього у мораторії, накладеному на податкові перевірки. На сьогоднішній день для підприємця головне – вчасно сплачувати податки. Паперової тяганини теж менше, єдине, що певні незручності залишилися при реєстрації нового підприємства. Отож підприємцям-початківцям досить складно.
Про стан справ у підприємців району розповіла начальник відділу розвитку інвестицій та європейської інтеграції управління агропромислового розвитку РДА Катерина Підгурець:
-Зараз у Володимир-Волинському районі зареєстровано 905 підприємців, з них – 539 фізичних осіб-підприємців. Ця кількість є достатньою для району і зберігається на одному рівні. Позитивною тенденцією є те, що підприємства не закриваються, а отже, підприємці почуваються доволі стабільно. Та й для людей це, звісно, ж позитив: є постійні робочі місця та селяни отримують потрібні їм послуги. Напередодні Дня підприємця хочу зазначити, що в результаті уважного відбору відзначити на обласному рівні вирішено Олександра Мішана, підприємця з Хобултови. Олександр Петрович є дуже відповідальною людиною. Він вчасно виплачує працівникам заробітну плату, а у бюджет – податки. Люди задоволені якісними послугами, зокрема у сфері роздрібної торгівлі продуктами, які він надає.
Про ситуацію із підприємцями міста розповіла начальник управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради Оксана Субицька:
-У нашому місті професію підприємця обрали більше двох тисяч фізичних осіб-підприємців та 163 юридичні особи. Лише за І півріччя цього року юридичними та фізичними особами створено 736 робочих місць, відкрито 10 закладів торгівлі, туристичне агентство, три приватні підприємства. Влада намагається усіляко допомагати бізнесу. З метою надання інформаційної та консультаційної допомоги проводяться навчально-тренінгові заходи та зустрічі за «круглим столом», торгівельні акції «Купуймо володимир-волинське», відбувся конкурс кулінарної майстерності «Смачна візитівка Володимира». Для захисту інтересів приватних підприємців, сприяння та надання допомоги у веденні бізнесу з Волинською торгово-промисловою палатою підписано меморандум «Про співробітництво та координацію у сфері інвестиційної діяльності». Працює ФПП «Бізнес-центр», яким за І півріччя суб’єктам підприємництва була надана 101 консультація та роз’яснення, оформлено 154 звіти в електронній формі. З метою популяризації продукції місцевих товаровиробників міськвиконкомом упродовж 6 місяців було проведено три ярмарки.
Цей рік став успішним для ТзОВ «Венгер», яке розпочало виготовлення 8 нових комплектів меблів з деревини, ТзОВ «Хлібозавод» та ПП «ЧІП», які збільшили обсяги виробництва продукції. 2016 рік особливо знаковий для ПП «Аватон», що за підсумками всеукраїнської програми «Національний бізнес-рейтинг загально-фінансового економічного аналізу діяльності підприємств України» нагороджене настінною медаллю «Лідер галузі – 2016».
За словами самих же підприємців, основною проблемою є недобросовісна конкуренція. В країні вже третій рік діє мораторій на перевірки. І деякі підприємці користуються цим та скасовують державну реєстрацію підприємницької діяльності, продовжуючи працювати в цій же галузі. І, як наслідок, маємо не лише недоотримані доходи до міського бюджету, незареєстровані та негарантовані трудові відносини, а і нерівні умови ведення бізнесу, нечесність по відношенню до своїх колег. Тому хочеться звернутися до підприємців, щоб всупереч усім труднощам і перешкодам ви зробили вибір на користь чесного та прозорого бізнесу.
Звісно, кожен підприємець прагне розвитку свого підприємства і працює на результат. А ще вони вміють бути уважними один до одного і бачити здобутки своїх колег, захоплюватися ними. Напередодні свята ми провели фотоопитування серед підприємців і запропонували їм дати відповідь на одне запитання:
-Кого серед колег-підприємців Ви вважаєте найбільш успішним?
Тетяна Борис, власник магазину «Фан-Фан Тюльпан»:
-Впевнена, що запорука успішного ведення бізнесу у тому, щоб ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно самовдосконалюватися, працювати над собою. Такою успішною колегою вважаю власницю ТКЦ «Княгині Ольги» Оксану Веремчук. Видно, що людина вкладає душу у свою справу. Завдяки отому вогнику і невичерпній фантазії вона постійно вдосконалює свій заклад.
Людмила Бойко, власник маєтку «Золота легенда»:
-Найуспішнішим підприємцем я вважаю Сергія Юнака. Зокрема, його фірма з виготовлення бетону є для мене прикладом вдалої і успішної підприємницької діяльності.
Мар’яна Яцкевич, власниця магазину «Fresh»:
-Найуспішнішим підприємцем я вважаю Галину Панасюк (мережа магазинів «ПанБуд»). Галина Іванівна займається підприємництвом уже близько 20-и років, і за цей час спостерігається стрімкий розвиток її бізнесу, що підтверджується розширенням магазинів, відкриттям філіалів по області.
Світлана Шилівська, власник супермаркету «Сіті»:
-Найуспішнішим підприємцем міста я вважаю Едуарда Залуського. Мене захоплює його активна позиція і громадянська, і у веденні бізнесу. Ця людина, на мою думку, багато робить для міста, не зупиняється на досягнутому, постійно придумує щось нове.
Ганна Фурман, власник магазину «Стиль»:
-Для мене прикладом успішності є Віра Чайковська. Я ціную Віру Анатоліївну не лише як бізнесмена, але і як людину активної громадянської позиції, її особисті якості. Вона вміє працювати, долати труднощі. Я знаю, що за роки діяльності їх було чимало. Хоче працювати – і працює.
Анатолій Кублій, власник супермаркету «АВС»:
-Найбільш успішною серед своїх колег-підприємців вважаю Олену Ситнік. Вона постійно працює над вдосконаленням свого бізнесу, додає якісь родзинки. Робить усе для того, щоб її відвідувачам було цікаво, і досягає своєї мети: її ресторан уже чимало років користується популярністю серед наших мешканців.
Тетяна Корнійчук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі