Володимир-Волинська станція переливання крові забезпечує потреби всього Волинського регіону та може допомагати іншим

58.13 вони постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар Карл Ландштейнер, який відкрив групи крові людини.
Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Донорська кров рятує мільйони життів: вона часом просто необхідна породіллям і немовлятам, онкологічним хворим, під час серйозних хірургічних операцій, для лікування людей, які отримали серйозні травми і опіки.
Володимир-Волинська станція переливання крові повністю забезпечує потреби лікувальних закладів семи районів Волині – Шацького, Любомльсього, Горохівського, Іваничівського, Турійського, Локачинського, Володимир-Волинського, відповідно міста Володимир-Волинський та Нововолинськ, - розповідає в.о. головного лікаря закладу Ярослав Бенч. – Із початком війни кількість донорів значно збільшилася, тож за потреби компоненти та препарати крові ми можемо постачати на Схід та в інші регіони України, але таких заявок не надходило.
На обліку у Володимир-Волинській станції переливання крові перебуває четверо Заслужених донорів України та понад 300 Почесних. СПК має безтермінову Ліцензію крові. Подібних за потужністю та обладнанням станцій на Волині, окрім обласного центру, немає. За рік через Володимир-Волинську станцію переливання крові проходить понад п’ять тисяч донорів.
Як відомо, із запровадженням медичної реформи та створенням госпітальних округів постало питання подальшої долі Володимир-Волинської СПК. Йшлося про реорганізацію закладу у структурний підрозділ обласної станції переливання із закриттям виробничого відділу та суттєвим скороченням персоналу.
Як зазначив Ярослав Іванович, сьогодні питання повністю не вирішене. Відомо лише, що виготовлення компонентів крові буде збережене, а от препарати крові залишаються під питанням. Міністерство охорони здоров’я обіцяє розставити крапки над «І» вже найближчим часом.
-Ми сподіваємося на позитивні результати, тим більше, що нас підтримує ряд обласних та міських депутатів, а також народний депутат України Ігор Гузь, - висловив сподівання Ярослав Бенч.
До речі, в одному з інтерв’ю Ігор Гузь зазначив, що не можна допускати повного закриття виробничого відділу Володимир-Волинської СПЛ. Нардеп припустив, що, можливо, потрібна оптимізація персоналу, оновлення обладнання чи якісь інші нововведення. Але закривати цілий підрозділ неприпустимо, адже це може призвести до закриття лабораторії закладу і станції загалом. Нардеп обіцяв допомогти: «Ми будемо звертатися у Міністерство охорони здоров’я, спілкуватися із відповідними посадовцями для того, щоб знайти рішення, яке не дозволить втратити перспективу розвитку для Володимир-Волинської станції переливання крові».

Чи знаєте ви, що типова вага крові в нашому організмі становить 8% від ваги тіла, а 5% її запасів знаходиться безпосередньо в серці. Від 15 до 20% крові надходять в центральну нервову систему і мозок, 22% - в нирки.
В Японії вже традиційно групу крові відносять до індикаторів особистості. Традиція настільки розвинулася, що в японській версії Facebook при реєстрації профілю зазвичай вимагають вказати свою групу крові.
Чому поріз папером настільки болючий? Це відбувається тому, що в поверхневі порізи не поступає досить крові, щоб захистити пошкоджені нерви.

Міла Сергєєва,м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі