Володимир-Волинська РДА про аварію у Лудинському дитсадку - і сном, і духом

У минулому номері газети «Місто вечірнє» ми розповідали про аварію, що сталася у Лудинському дитячому садку 9 січня. Нагадаємо, що в результаті вибуху котла постраждав кочегар, якого з опіками І-ІІ ступенів госпіталізували у травматологічне відділення Володимир-Волинського ТМО.
Після виходу газети виконуючий обов’язки голови Володимир-Волинської РДА Володимир Собіпан миттєво відреагував на публікацію, запропонувавши уточнити інформацію з приводу події, яка сталася на підконтрольній райдержадміністрації території.
-9 січня близько 19:00, відразу після аварії, голова Лудинської сільської ради Андрій Никитюк у телефонному режимі поінформував про інцидент, який трапився на території дитячого садка. Оскільки мене на місці не було, то так само по телефону я доручив поїхати на місце події керівнику апарату РДА Сергію Романюку, завідувачу сектору цивільного захисту Юрію Ліщуку, а також завідувачу сектору житлово-комунального господарства та інфраструктури РДА Юрію Хорощуку. Про наслідки аварії колеги доповіли відразу, - розповів Володимир Собіпан.
Справді, за словами очевидців, зранку близько 10:00 наступного дня після аварії лудинський сільський голова ознайомив працівників РДА з місцем події, вказавши на ймовірну причину вибуху котла, а саме – перемерзання системи опалення, оскільки на різдвяні свята опалення не вмикали, бо були вихідні, і, як наслідок, на момент аварії не було циркуляції води в опалювальній системі, що й призвело до вибуху.
У результаті аварії в основному було пошкоджено приміщення котельні.
-З самого ранку 10 січня на території дитсадка проводилися ремонтні роботи з усунення наслідків вибуху, зокрема здійснювалася заміна вікон та дверей у приміщенні котельні. На момент нашого перебування на території дитсадка працівники розпочали навіть косметичний ремонт стіни дошкільної установи, яка безпосередньо примикала до приміщення котельні. У найкоротші терміни з ініціативи сільського голови планується також демонтувати батареї та встановити твердопаливний котел, - розповів керівник апарату РДА Сергій Романюк.
Стало відомо, що ліквідація наслідків аварії здійснюється виключно за кошт самого кочегара.
-Ні одна копійка з місцевого бюджету не буде витрачена на усунення руйнувань у Лудинському дитячому садку, - запевнив керівник апарату РДА.
Зі слів сільського голови Андрія Никитюка стало відомо, що свою діяльність дитячий садок відновить вже з 2 лютого.
До сьогодні нез’ясованим залишається питання про те, що стало причиною вибуху котла: недотримання елементарних правил техніки безпеки чи несправність опалювальної системи.
До слова, свою версію вибуху котла на території дитсадка в селі Лудин Володимир-Волинського району запропонував наш постійний читач – небайдужий мешканець міста Володимира-Волинського Петро Веремеєнко. Аварію в котельні пенсіонер трактує як «результат бездіяльності чиновників».
-Після інциденту, який трапився у селі Лудин, я неодноразово звертався в ОДА та на гарячу лінію уряду із заявами, що цей випадок є яскравим наслідком байдужості чиновників, від чого страждають прості люди. Ще задовго до інциденту я наголошував на тому, що в районі поганий стан техніки безпеки, пропонував шляхи покращення цієї ситуації, однак мене ніхто не чув. Тому зараз, коли сталася аварія у державній установі, я впевнений, що наші чиновники будуть шукати крайніх, щоб самим вийти сухими з води. В умовах, коли ми вибудовуємо нову країну, так бути не повинно! – переконаний Петро Петрович.
Аліна Джарига, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі