Володимир-волинець Олександр Степанюк - провідник правильного способу життя

Чоловік їздить на «музичному» велосипеді та закликає всіх брати з нього приклад.
Здоровий спосіб життя стає найактуальнішою темою сьогодення. Поширення хвороб набирає все більших обертів. А чи задумувались ви, чим це спричинено? Ми часто лінуємося пройтися пішки, не відмовляємося від шкідливих звичок. Навіть коли обираємо їжу, надаємо пріоритет фаст-фуду. «Бо так смачніше»,– обманюємо себе. Прогрес дійшов до того, що нам навіть не потрібно вставати, аби вимкнути світло в кімнаті. А навіщо, якщо можна просто натиснути кнопку на пульті дистанційного керування.
Не погоджується з цією реакцією суспільства на прогрес наш співрозмовник Олександр Степанюк. Цей чоловік на своєрідному виді транспорту виділяється серед інших володимирчан. Із його велосипеда, який оснащений спеціальними сумками для перевезення необхідних речей, завжди лунає музика.
–Ідея виникла давно. Раніше я працював охоронцем у Зимнівському монастирі. Щодня доводилось їздити велосипедом чималу відстань. Аби мені не було нудно, я вирішив їздити з музикою. Система працює як у звичайному телефоні – через блютуз. Насправді колонку для музики знайти дуже легко. Я зробив це через Інтернет. Окремо знайшов велосипедні сумки. Ось і набув такого вигляду мій велосипед, – ділиться чоловік.
Часто буває так, що люди не розуміють тих, хто продовжує підтримувати здоровий спосіб життя. Проте це зовсім не про нашого співрозмовника. Олександр стверджує, що не надає особливого значення критиці, адже, по-перше, йому велосипед подобається; по-друге, уже не той вік, аби турбувала думка оточуючих. Напевно, цього не вистачає всім нам.
–Люди забули про велосипеди. Забили собі голову тим, що модно. Усі думають, що, сідаючи в іномарку, вони стануть соліднішими, похизуються перед сусідом або знайомим. Невже це головне? Ніхто не думає про здоров’я. Якщо б усі ходили більше пішки або пересіли на велосипеди, наскільки б покращилась екологія. Та й ми були б здоровшими. Буває, потрібно поїхати на ринок. Користуючись автомобілем, можна натрапити на деяких неадекватних водіїв і зіпсувати собі настрій на цілий день. А велосипедом я за десять хвилин доїжджаю до пункту призначення.
–Як Ви вважаєте, чи можуть політики змінити свій вид транспорту на бюджетний?
–Звичайно, навіть прем’єр-міністр Данії їздить на роботу велосипедом. У Європі це вважається нормальним, але з нашим менталітетом усі думають, що ти божевільний. У свої 49 років я не лише не соромлюся того, що їжджу велосипедом, а й пишаюся тим, що позбувся шкідливих звичок. Було б цікаво подивитися на наших політиків, які вже навіть за кермом самі не їздять. Швидше за все, вони забули, як крутити педалі.
–Скажіть, можливо, проблема у вихованні? Що потрібно робити батькам, аби закласти в дитині основи здорового способу життя?
–Перш за все нормальні батьки, які цікавляться своїми дітьми, куплять дитині велосипед, а не планшет, що псує зір. Немає нічого поганого в тому, що мама з татом можуть купити і велосипед, і різноманітні іграшки. Проте батьки повинні проводити більше часу зі своїми дітьми. Навчити їх грати у футбол, стрибати через скакалку, їздити на велосипеді та ще багато іншого. Останнім часом батьки вмикають мультфільми дітям і йдуть займатися своїми справами. Хіба це правильно? Потрібно відлучити дітей від комп’ютерів та, наприклад, відвести на якісь секції.
–Чи є у нас належні умови для їзди на велосипеді?
–У нашому місті це не є розвинутим. У нас немає доріжок для велосипедистів. Ми повинні їздити по тротуарах і тим самим заважати перехожим. Сподіваюсь, що наступне покоління зробить усе, аби ввести культ здорового способу життя.
–Чи можна до Вас звернутися, коли знайдуться охочі оформити свій велосипед?
–Так, звісно. Чим зможу, тим допоможу. Тепер я знаю, що й де знаходити.
Також Олександр хоче привітати з початком весни свою кохану дружину Наталію, любу невістку Світлану та улюблених сестер Ірину й Тамару. Щиро зичить їм відчувати весну в душі не лише, коли диктує календар, а й цілий рік.
Ми бажаємо Олександру дотримуватися своїх поглядів і сподіваємось, що підростаюче покоління братиме з нього приклад, аби зробити наш світ кращим.
Дарія Михайлова, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі