26-го липня наш древній Володимир відзначав свій 1027-й день народження та 1000-ліття з дня смерті засновника міста князя Володимира Великого. Організатори цьогоріч не обіцяли пишного святкування та помпезності – не на часі, однак програма святкових заходів була різноманітною і досить насиченою.
На день народження міста приїхало чимало гостей. Серед них – польська делегація з Ленчиці, Кентшина, а також Кентшинського та Хрубешівського повітів. Відвідати святкові заходи прибули гості з Дубна, Сарн, Коростеня та Нововолинська.
Біля обеліску Слави священики УПЦ МП відслужили молебень на честь Дня пам’яті князя Володимира за участі митрополита Вінницького і Барського Симона, архієпископа Житомирського та Новоград-Волинського Никодима та архієпископа Володимир-Волинського та Ковельського Володимира.
Приїхав привітати володимир-волинців зі святом губернатор Волині Володимир Гунчик з дружиною Галиною.
Після молебню відбулося покладання квітів до обеліску Слави та до стели Героїв з портретами наших земляків, які віддали своє життя, захищаючи суверенітет і незалежність України у війні з агресором.
У суботу в КМЦ представили всі види мистецтв,а також розкрили призабутий секрет панно в БК
Святкові заходи розпочалися ще напередодні у суботній день. 25-го липня КМЦ перетворився у Мекку для патріотів міста та тих, кому небайдужі мистецькі обрії Володимира-Волинського. Насамперед тут проводилася виставка робіт учнів дитячої художньої школи «Пречиста», а також фотовиставка «Недоспівана пісня» Ігоря Упорова.
Богородицю на дитячих роботах представили по-різному, відчувався не тільки мистецький смак кожного юного художника, але і глибинне почуття любові, без якого подібну тематику розкрити неможливо. Богородиця виступала тут і жінкою-воїном, і уособленням природного циклу, і ніжною мамою. Так, перше, що спадає на думку, коли дивишся на картини – учні, ймовірно, малювали своїх матерів. І це не може не зворушувати.
Ігор Упоров, один із загиблих у зоні АТО володимирчан, дуже любив фотографію. Дружина героя Надія зважилася на організацію виставки його робіт. На світлинах і сам Ігор, і його товариші, і природа, і багато воєнних буднів. Ознайомлювати жителів міста із творчістю героїв у культурно-мистецькому центрі планують і надалі.
На відзначення 1027-ої річниці заснування міста завітали гості з Києва – кінофестиваль «Кіномедіа». Це некомерційний проект, що має на меті реалістичне відображення діяльності мас-медіа. Щорічно організатори отримують стрічки і від професійних режисерів, і від аматорів. Головна умова: тематика ЗМІ, реклами, а також час – до 20 хвилин. У Володимирі показували 14 картин, які є переможцями минулих років, – розповіла координатор фестивалю Ольга Пришко. Вона зазначила, що «Кіномедіа» вперше у Володимирі-Волинському, адже одне із завдань кінофесту – навчити людей зі всієї України свідомо сприймати інформацію, яку вони споживають. Деякі короткометражки присутніх у залі шокували, інші – викликали сміх. Приємно зазначити, що на показ завітали не лише представники ЗМІ, але й інших професій.
Щойно глядачі перевели дух, як бард Сергій Шишкін у співпраці з Ярославом Абрамюком представили кліп «Скажи, Володимире», присвячений 1000-літтю з дня смерті князя Володимира Великого. Пан Ярослав з’явився у кліпі невипадково. Подейкують, що саме з нього в далекому 1988-му році змальовували образ князя на історичне панно в будинку культури. Зараз Ярослав Абрамюк – актор Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Родзинка твору, про що зазначив сам Шишкін – звучання ліри, що якнайкраще відповідає трагічній даті – річниці з дня смерті князя.
«Володимирський узвіз» зустрічав гостей
26 липня о 12-й годині у сквері біля історичного музею традиційно відкрився «Володимирський узвіз». Перш за все присутні вшанували хвилиною мовчання захисників нашої держави, що поклали свої життя у військових діях на сході. Зі сцени лунали слова вітань з Днем міста від представників місцевої влади та запрошених поважних гостей.
У рамках театралізованого дійства князю Київському Володимиру Великому був присвячений гарний пролог, який навряд чи залишив когось байдужим.
А тим часом у сквері працював традиційний ярмарок, на якому були представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва: українські вишиванки на будь-який смак і гаманець, жіночі прикраси, керамічний і дерев’яний посуд, різноманітні сувеніри та обереги. Місцеві товаровиробники організували виставку-продаж своєї продукції. Учасники 17-го міжнародного пленеру художників «Колорит» влаштували вернісаж полотен, яким із задоволенням милувалися поціновувачі живопису. Продемонстрували свої дизайнерські таланти учні міських шкіл, ЦПО та гімназії, які підготували до свята декоративні композиції з квітів на історично-патріотичну тематику. Переважно представники сильної статі розглядали невеличку виставку стрілецької зброї та мали змогу постріляти з луків.
У центрі уваги публіки були вісім сімейних пар, які цього року святкують 50-річний ювілей сімейного життя - «Золоте весілля». Для них влаштували велике народне гуляння зі справжніми весільними атрибутами - старшим сватом, у ролі якого виступив актор Волинського академічного театру ім. Т.Шевченка Ярослав Абрамюк, а також з дружками, весільними рушниками, короваєм, шампанським, вигуками «гірко» та подружнім вальсом під звуки духового оркестру. Не обійшлося свято без квітів, подарунків, рідних та близьких. Навіть «запорожців» щедро пригостили солодощами.
Це зворушливе дійство примусило замислитися над збереженням головних цінностей людського життя – кохання, доброти, взаємоповаги, злагоди, кращих родинних традицій. «Молодята» розповіли історії своїх знайомств і пригадали щасливі сімейні будні з турботою про дітей та радістю виховання онуків.
«Володимирські висоти»-2015
Також 26-го липня на площі Героїв, де влаштували тимчасовий спортмайданчик, відбувся всеукраїнський турнір зі стрибків у висоту «Володимирські висоти»-2015. Аналогічний турнір вперше проводився минулого року, зібрав багато вболівальників і залишився у пам’яті як один із найяскравіших заходів, що демонструє силу, спритність і спортивну майстерність. Цьогоріч у змаганнях взяли участь спортсмени з Волинської, Житомирської, Львівської, Івано-Франківської, Чернігівської та Вінницької областей. Спочатку змагались дівчата, потім – хлопці. За умовами турніру, їм надавалося три спроби, аби подолати зазначену висоту. Рекордом змагань стала позначка 2 м. 10 см.
Переможцями серед дівчат стали Аліна Наумик (1 місце), Оксана Поліщук (2 місце) та Наталія Хомик (3 місце). Найкращі результати серед молодших хлопців показали Володимир Олексюк, Віталій Панасюк та Андрій Куліш відповідно. Що особливо приємно – всі вони з Володимира-Волинського. Серед переможців - представників чоловічої статі друге місце виборов також наш земляк Вадим Кравчук. Інші призові місця дістались гостям.
Велопробіг в етно-стилі
Також 26-го липня на площі Героїв, де влаштували тимчасовий спортмайданчик, відбувся всеукраїнський турнір зі стрибків у висоту «Володимирські висоти»-2015. Аналогічний турнір вперше проводився минулого року, зібрав багато вболівальників і залишився у пам’яті як один із найяскравіших заходів, що демонструє силу, спритність і спортивну майстерність. Цьогоріч у змаганнях взяли участь спортсмени з Волинської, Житомирської, Львівської, Івано-Франківської, Чернігівської та Вінницької областей. Спочатку змагались дівчата, потім – хлопці. За умовами турніру, їм надавалося три спроби, аби подолати зазначену висоту. Рекордом змагань стала позначка 2 м. 10 см.
Переможцями серед дівчат стали Аліна Наумик (1 місце), Оксана Поліщук (2 місце) та Наталія Хомик (3 місце). Найкращі результати серед молодших хлопців показали Володимир Олексюк, Віталій Панасюк та Андрій Куліш відповідно. Що особливо приємно – всі вони з Володимира-Волинського. Серед переможців - представників чоловічої статі друге місце виборов також наш земляк Вадим Кравчук. Інші призові місця дістались гостям. Під знаком свята.
Виставка мисливських собак
Фінальне дійство у день народження міста було незвичайним. Увечері актори театру вогню «Аладін» із Луцька демонстрували небезпечні трюки із палаючими смолоскипами. Це видовище викликало шквал емоцій і неабияке захоплення публіки. А на завершення шоу запалали слова «Слава Володимиру».
Враженнями поділилися Міла Сергєєва, Аліна Зай, Антоніна Булавіна
Коментарі