Створення госпітального округу, проекти на розвиток, розширення меж міста, ремонт доріг, зміни до бюджету, підтримка ОСББ та доцільність будівництва біоенергетичної компанії – основні теми обговорення на засіданні.
Першого березня відбулася перша у 2017 році сесія Володимир-Волинської міської ради 7-го скликання. На порядок денний виносилося 44 питання. У засіданні взяв участь народний депутат України Ігор Гузь. Він зазначив, що досі чекає пропозицій від міських депутатів щодо виділення державних коштів на соціально-економічний розвиток Володимира. На подання таких пропозицій було два місяці, втім жодної подано так і не було. Ігор Гузь повідомив, що чекатиме ще впродовж березня. А також додав, що планує залучити в округ у 2017 році 20-30млн. гривень, значна частка з яких перепаде княжому місту.
Крім того, Ігор Гузь зазначив, що боротьба за створення госпітального округу у Володимирі триває. Наразі істотних позитивних зрушень у цьому напрямку немає, але якщо не здаватися, госпітальний округ у Володимирі буде. Також нардеп повідомив, що фонд «Прибужжя» оголошує новий конкурс проектів, за результатами якого буде визначено 10 переможців, кожен із яких отримає грант у розмірі 20 тисяч гривень. І ще нагадав присутнім, що, згідно зі змінами в законодавстві, Володимир-Волинський має можливість приєднати до себе села, які межують із містом і які ще не увійшли до ОТГ. Наприклад, можна об’єднатися з Хобултовою, Березовичами та Хмелівкою. Такі зміни не передбачатимуть дострокових виборів міського голови та депутатів міської ради.
У ході розмови з Ігорем Гузем міські обранці знову зачепили тему ремонту вулиць Ковельської та Зимнівської, а також міжнародної траси Устилуг-Луцьк, яка ремонтуватиметься на європейські гроші у сумі чотири мільйони євро. На думку нардепа, було б доречно, аби й ремонтували її закордонні фахівці.
Деякі питання порядку денного сесії викликали бурхливі обговорення, пристрасті та суперечки. Одним із таких став проект рішення про «Внесення змін до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2017 рік». Одним із пунктів проекту рішення було виділення з міського бюджету 500тис.грн. на реконструкцію ізолятора тимчасового тримання Володимир-Волинського відділення поліції. Така ж сума на його реконструкцію має бути виділена з держбюджету. Після тривалих суперечок рішення таки було прийнято 18 голосами. За зміни до бюджету проголосував 21 депутат.
Довго обговорювали й проект рішення «Про внесення змін до «Програми сприяння діяльності ОСББ». Тут депутати не могли дійти згоди щодо того, на яких умовах співфінансування вони мають діяти. Врешті було прийняте рішення, що 60% фінансування здійснюватиме держава, 40% – самі об’єднання співвласників.
Під час розгляду проекту рішення «Про надання згоди на поділ земельних ділянок» слово взяв директор ТзОВ «Володимирцукор» пан Пожалюк. Він відстоював будівництво на території колишнього Володимир-Волинського цукрового заводу Волинської біоенергетичної компанії, яка за рахунок спалення соломи, щепи та інших відходів вироблятиме електроенергію за так званим «зеленим тарифом». Таке виробництво принесе в місто, за словами пана Пожалюка, 10 мільйонів євро інвестицій. Втім народні обранці не підтримали виділення земельної ділянки під таке виробництво, на що міський голова Петро Саганюк відреагував фразою «Вочевидь, місту інвестиції не потрібні…»
Не підтримали депутати й дострокового припинення повноважень депутата Олега Ковальчука, який добровільно хотів їх скласти.
Міла Сергєєва,м. Володимир-Волинський
Коментарі