Влада знищує села району, закриваючи початкові школи, і щедро виділяє гроші на власний піар

Так звана більшість у складі БПП, «Самопомочі» та «Батьківщини» (за винятком депутата Вікторії Середи) у Володимир-Волинській районній раді проголосувала за закриття трьох шкіл, виділила гроші на апарат райдержадміністрації та дозволила голові РДА роздавати премії з нагоди календарних свят.
Ось такі ключові рішення були прийняті на сесії райради, що відбулася 1 липня.
Для мене сесія пройшла прогнозовано, адже ця більшість від сесії до сесії протискує потрібні президентській вертикалі влади рішення. І дуже часто ці рішення йдуть в розріз з інтересами мешканців району.
Не секрет, що влада подає закриття шкіл як велику економію коштів, що нібито призведе до покращення якості освіти, і називає закриття призупиненням роботи. Але факти свідчать про інше: цього року у Володимир-Волинському районі є лише один медаліст, і той срібний, а район зайняв в області останнє місце по освіті. І винні в цьому далеко не малокомплектні школи. Виникають питання до цілої освітньої галузі, але не лише у нашому районі, але й по всій країні. Допоки ми будемо освіту, культуру і медицину сприймати в якості економії коштів, то свідомість нації буде з кожним роком деградувати. В принципі, що й потрібно як колишній, так і теперішній владі.
Ні для кого не секрет, як проштовхуються питання, потрібні керівництву, і як маніпулюють думкою простих людей. Влада, задіюючи адмінресурс, створює умови, за якими батьки змушені переводити своїх дітей в інші школи. А вже на сесії депутатам доводить до відома, що школу треба закрити, бо батьки самі перевели дітей в інші школи. Я побоююся, чи не так вчинили і з батьками школярів, яких не запросили на сесію, у Яковичах, Нехворощі та Свійчеві. І якби вони висловилися за закриття, то б і дискусії не було. Але їх на сесії не було. Це і зрозуміло, адже адмінресурс можна застосувати до вчителів, директорів шкіл, але не до батьків, діти яких навчаються у конкретній школі. Тому і побоялися запрошувати на сесію батьків. Але думку батьків відверто або опосередковано підтвердили сільські голови – вони проти закриття.
Мені прикро, що питання закриття шкіл, яке у свій час піднімали представники Партії регіонів, тепер продовжили нові депутати і районна влада на чолі з головою РДА Наталією Василець. Фракція ВО «Свобода» діє послідовно: ми і тоді, й нині проти ганебної практики закриття шкіл. Робити це можна тоді, коли буде достатня кількість шкільних автобусів, відремонтовані дороги, забезпечена інфраструктура сільських рад. Крім того, запасних автобусів у нас немає, якщо хоч один зламається, то дітей до школи ніхто не довезе. Тоді нашу позицію палко підтримували представники «Батьківщини», а тепер, створивши коаліційне тріо з БПП та «Самопоміччю», вони кардинально змінили свою думку і одностайно голосують за закриття шкіл. Хоча загальновідомо: щоб село було приречене на вимирання, потрібно закрити школу, клуб, медпункт, дитячий садочок. Таким чином село з часом зникне з карти району саме по собі. Може, таку ціль переслідує влада?
Після ось такої дикої економії на школах районна влада натомість, не соромлячись, щедро обсипала себе грошима. З мізерного бюджету району на фінансування Володимир-Волинської РДА було виділено 60 тисяч гривень. На що конкретно піде перша сума цих грошей – 11 тисяч гривень, начальник фінансового відділу РДА не змогла відповісти. По факту, кошти були виділені на фінансування повноважень президентської вертикалі влади – РДА. Цього ніколи за усі роки існування РДА та райради не було. Ніколи керівництво райради та депутати не дозволяли ставленикам Президента запускати руку в кошти району і фінансувати те, що б мало бути профінансоване з бюджету держави. Це ще раз свідчить, на мою думку, про некомпетентність голови РДА, яка не спроможна по своїй вертикалі відстоювати виділення коштів на фінансування структури, у якій працює, а користуючись ситуативною більшістю в районній раді (до речі, суміщаючи посади голови РДА та депутатський мандат, що заборонено новим законом про державну службу), зухвало розподіляють бюджет району на власний розсуд.
Ще за однією програмою вшанування працівників, колективів підприємств, організацій, установ, мешканців району з нагоди державних, професійних свят, ювілейних дат та пам’ятних днів у районі було виділено 42 тисячі гривень. Назва програми звучить гарно, та реально ці кошти підуть на букети, рамки, сувеніри і премії. Наприклад, влада збирається вітати і преміювати працівників прокуратури, суду, митниці та навіть представників приватних структур, як «Волиньобленерго».
РДА бере собі гроші, за які б можна було встановити дитячі майданчики, відремонтувати дорогу чи використати їх на потреби певної сільської ради. Але ж ні, керівництво району не зважає на потреби сіл, а вдовольняє лише власні інтереси.
Нове керівництво району йде протоптаною стежиною Партії регіонів, і позаду них, на повідку, крокує частина депутатів, яка підтримує усі ці рішення. Отже, й відповідальність за все, що відбувається в районі, лежить виключно на так званій більшості.
Павло Карпюк, депутат Володимир-Волинської районної ради від ВО «Свобода»

Розділ новин: 

Коментарі