Військовослужбовці можуть пройти перепідготовку і соціальну адаптацію з допомогою міжнародних партнерів

Рано чи пізно все закінчується: дитинство, роки навчання, служба в армії. Але, як відомо, будь-який кінець є початком чогось нового. Що чекає військовослужбовця після закінчення контракту? Має він можливість працювати за отриманою раніше професією чи слід шукати інші шляхи для продовження трудової діяльності? Відразу зазначимо, що питання працевлаштування залишається проблемою. Соціальна адаптація після служби в армії і проходження вишколу вогнем у зоні військових дій проходить непросто. На допомогу українським військовим прийшли наші міжнародні партнери, які в рамках програми «НАТО-Україна» ще з липня 1997 року проводять курси для військовослужбовців Збройних сил України та інших силових структур з перенавчання на цивільні спеціальності.
До редакції завітала Руслана Дзеблюк, яка є військовослужбовцем 14-ої ОМБр, за фахом медик, проходила службу в Луганській області. Потребу воїнів у соціальній адаптації знає дуже добре, а тому вирішила надати інформацію про курси перепідготовки військовослужбовців, які можна пройти в нашому місті.
- У Володимирі-Волинському такі курси тривали 7 років поспіль. Безпосередньо керує курсами навчально-консультативний центр Національного університету «Львівська політехніка», який очолює Сергій Остапук. Цей центр плідно співпрацює з міжнародними організаціями TACIS, ОБСЄ та НАТО. Курси проводяться за багатьма спеціальностями, що є актуальними на ринку праці Західного регіону України. Після закінчення навчання видається свідоцтво державного зразка та сертифікат, а також надають допомогу в працевлаштуванні, дають рекомендації щодо проведення в ЗСУ військових реформ. Попит на отримання нової професії серед військовослужбовців зростає. Керівництво курсів враховує і бажання майбутніх слухачів. Так жінок-військовиків цікавить готельний бізнес, сфера обслуговування, чоловікам пропонують роботу в сфері охорони. Зокрема останній 350-годинний курс, який проводився у Володимирі-Волинському, мав назву «Менеджмент безпеки бізнесу». Цей курс прослухало 27 володимирчан, - розповіла пані Руслана.
У навчальному процесі задіяні викладачі та вчителі освітніх закладів Володимира-Волинського і району. Це Валентин Жаловага із Зимнівської школи, Сергій Карпа з педагогічного коледжу, Світлана Хомич з ВПУ №23, громадський активіст і волонтер Андрій Кандиба.
Слід зазначити, що на початку діяльності курси були оголошені лише для військовослужбовців. Нині вони є відкритими для тих військовиків, які залишили військову службу. Курси є безкоштовними і фінансуються цивільним бюджетом НАТО. Щороку ретельно перевіряються ті організації, які опікуються перенавчанням і, за потреби, коригується співпраця. Систематично підтримується зв’язок з випускниками та проводиться анкетування щодо того, як вони реалізувалися в цивільному житті.
Нині за сприяння міжнародних партнерів до навчання запрошуються військовослужбовці – учасники Антитерористичної операції, кількість яких у групі становить 25 відсотків від загальної кількості.
Дорогі захисники! Наші міжнародні партнери завжди готові допомогти вам обрати подальший шлях у житті, який, безумовно, принесе вам успіх.
Антоніна Булавіна м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі