Військовому прокурору люди кричали вслід: «Ганьба!»

Десятки волинян прибули 29 травня під стіни Володимир-Волинського міського суду, щоб морально підтримати 22 мужніх бійців 51-ї бригади, яких військова прокуратура називає дезертирами.
Тавро дезертира на хлопців намагаються повісити за те, що вони, рятуючи власне життя під обстрілами, змушені були перейти кордон з Росією. Тепер солдати у судах готові доводити, що вони – не зрадники.
За годину до початку розгляду справи під стінами суду стали збиратися люди. Підтримати солдатів прибули «Автомайдан» та «Самооборона» з Луцька, представники спілки учасників АТО, ДУК «Правий сектор», свободівців з Володимира-Волинського та Іваничів, активісти з Нововолинська та Києва, волонтери та жителі княжого міста. Прибув і відомий правозахисник, якого на Волині називають адвокатом бійців 51-ої бригади, Василь Нагорний. У приміщення суду хлопці заходили під аплодисменти та вигуки: «Герої!».
Від імені ДУК «Правий сектор» підтримку хлопцям і своє бачення суду висловив в. о. командира на псевдо «Сенсей»: «Якщо віддаються незаконні накази, то люди мають їх не виконувати. Над хлопцями відбувається не суд, а судилище. Якщо суд не прислухається до громадян, заради яких вони покликані виконувати закон, то ми каменя на камені не залишимо від цього суду і від будь-якого іншого. Це наші побратими, з якими ми разом проливали кров, і ми їх на поталу цьому судилищу не віддамо».
Обвинувачені солдати, побачивши, яка кількість людей їх прийшла підтримати, усім подякували і пообіцяли не здаватися: «Судити треба наших командирів, які нас там лишили. Вони з нами не спілкувалися і навіть на могилу до наших хлопців не приїхали. Це не люди», - сказав один з обвинувачених Ігор Лавренюк. Солдатські матері сподіваються, що все вирішиться позитивно, але найбільше хочуть, щоб час повернувся назад і ми жили в мирі.
Коли у суді почали опитувати бійців, щоб з’ясувати їхні біографічні дані, стало зрозуміло, що географія у них велика: є бійці не лише з Волині, але і з Київської, Хмельницької, Тернопільської, Рівненської областей. Усіх їх війна об’єднала та зробила друзями.
Судову справу веде суддя Канівець, військову прокуратуру представляє Олександр Курсов, а у самих хлопців адвокатів багато. Саме через те, що одні адвокати відмовляються від їхнього захисту, а інші ще тільки укладають угоди, розгляд справи перенесли на 11 годину 12 червня. Згодом активіст «Автомайдану» з Києва Дмитро Карп повідомив, що у суді хлопців будуть захищати сім адвокатів, а на цьому судовому засіданні присутній представник офісу Уповноваженого з прав людини. На наступне судове засідання мають прибути представники місії ОБСЄ.
На питання про те, скільки часу може тривати суд над бійцями 51-ої бригади, військовий прокурор Олександр Курсов не зміг відповісти, лише сказав, що доти, поки будуть остаточно досліджені усі докази провини хлопців. Ця відповідь обурила громадського активіста Анатолія Ярмощука, який назвав прокурора некомпетентним, адже, на його думку, спочатку слід вивчити докази, а вже тоді приймати рішення, направляти справу до суду чи ні. «Я так розумію, раз ви не дослідили справу до кінця, то вона фабрикується. Закон – як дишло, як повернеш так і вийшло. З ваших слів так і виходить», - підсумував Анатолій Ярмощук.
А прокурор, побачивши, що у Володимирі-Волинському рішуче налаштовані захищати бійців, спішно почав утікати. Люди вслід кричали йому: «Ганьба!»
Активістка Майдану свободівка Ольга Нечитайло закликала активно підтримувати хлопців, які віддавали своє життя за нас, у судах: «Якщо від них відмовилася держава, вони повинні відчути нашу підтримку. Вони повинні знати, що за їхніми спинами стоять мешканці їхніх сіл та міст».
Отож, наступне судове засідання відбудеться об 11 годині 12 червня. Не будьмо байдужими, підтримаймо тих, хто не зрадив нас!
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі