«Війна закінчиться єдиним: поверненням наших окупованих територій разом із Кримом», – начальник ГУР Кирило Буданов

«Війна закінчиться єдиним: поверненням наших окупованих територій разом із Кримом», – начальник ГУР Кирило Буданов
«Війна закінчиться єдиним: поверненням наших окупованих територій разом із Кримом», – начальник ГУР Кирило Буданов

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов не публічний. Його заяви та інтерв’ю почали з’являтися лише в останні місяці. Президент Володимир Зеленський призначив Буданова керувати ГУР у 2020-му році. Зараз, під час війни, Буданов є одним із найвпливовіших і найавторитетніших силовиків країни. 
В інтерв’ю «Українській правді» Кирило Буданов розповів про хвороби Володимира Путіна, що зараз відбувається в російській еліті, чи можливий у РФ державний переворот, яка насправді була роль Віктора Медведчука в Україні, до чого готували Віктора Януковича, чому українська влада не попереджала суспільство до атаки Росії та про те, як закінчиться війна. 
Нещодавно в інтерв’ю іноземним медіа Буданов сказав, що активна фаза війни закінчиться до кінця цього року, а в серпні має статися якийсь переломний момент. Він детально розказав, яким чином активна фаза війни закінчиться до кінця року і що має статися у серпні.
Як зазначив керівник ГУР, до серпня кількість озброєння, яке постачається в Україну, буде вже, скажімо так, значною. Від часу оголошення про постачання озброєння є наступні етапи.
Перше – це надходження озброєння в країну, друге – опанування цього озброєння, і тільки на третьому етапі – початок його використання. Це все займає певний проміжок часу. 
Тому, на жаль, до серпня озброєння, яке необхідне військам, у значимих кількостях не буде. Із серпня це все вже знаходитиметься у військових частинах і активно використовуватиметься у бойових діях. Саме тому почнеться переломний момент, переконаний Кирило Буданов, бо зараз нам катастрофічно не вистачає важкого озброєння. Він зауважив, що до кінця року закінчиться активна фаза війни. 
– Активна фаза – це активне ведення бойових дій. Це баталії приблизно того рівня, що відбуваються зараз, коли з рук в руки переходять цілі населені пункти. Оця активна фаза має значно скоротитися до кінця року. Вона зведеться майже до нуля, - запевнив начальник ГУР.
На запитання, в якому вигляді буде тривати війна далі, він відповів, що аж до виходу на наш адмінкордон. Цим закінчиться наша війна. 
Також Буданов підтвердив інформацію щодо хвороби Путіна, що у нього кілька важких хвороб, одна з яких – рак. Але сподіватися на те, що Путін загине завтра, не варто. У нього, як мінімум, кілька років ще є. Окрім цього, начальник розвідки повідомив, що президент Росії значно скоротив доступ людей до себе. До нього зараз заходить зовсім незначна їх кількість. Усіх інших він тримає дистанційно.
Як зазначив Буданов, загальний задум Путіна щодо України не змінився: йому потрібна вся Україна, його не цікавить якась частинка. Після трьох місяців тих подій, які зараз відбуваються, вони коригують плани і вже готують суспільну думку в Росії до того, що якщо вони закінчать окупацію Донецької, Луганської та Херсонської областей, то це теж можна вважати перемогою. 
Проте плани не змінилися і, на жаль, не зміняться й надалі. Поки ми не поставимо крапку в питанні Путіна і Росії в тому вигляді, в якому вона існує зараз, загроза для всього світу, перш за все європейського континенту, буде зберігатися й надалі.
Ще в листопаді минулого року Кирило Буданов публічно заявив, що у січні-лютому Путін може розпочати повномасштабне вторгнення. 
- У нього було кілька варіантів, як це все реалізовувати, - розповідає начальник розвідки в інтерв’ю. – Я вам кажу як представник розвідки: у нього були в принципі абсолютно реалістичні варіанти, які могли досить погано для нас закінчитися в досить короткій перспективі. І був абсолютно безглуздий, як кажуть, тваринний варіант – відкрита агресія. Були люди, які Путіну навіть казали, що варіант відкритої агресії завжди є, але це не найкращий варіант. За російською традицією, з усіх хороших і поганих варіантів російський цар завжди обере найгірший. От він зробив це. Основним аспектом його плану було не пізніше, ніж на третю добу захопити адмінбудівлі Києва, не пізніше, ніж на десяту добу завершити активну воєнну фазу, тобто повністю знищити будь-який спротив. Він у це вірив. Я вам навіть більше скажу: в день початку війни він особисто вивів на зв’язок командувачів усіх угруповань, заслухав формальну доповідь про готовність до початку і формально особисто дав команду на початок воєнної агресії. Він – хвора людина, яка, ви маєте це розуміти, дуже залежна від символів, дат, символізму... 
Як сказав начальник розвідки, активна фаза має піти на максимальний спад до кінця року. Ресурсів у Росії для ведення нормальної війни є на 12 місяців. І переконливо запевнив, що вона закінчиться єдиним: поверненням наших окупованих територій, включно із Кримом.
Також Буданов зазначив, що є два варіанти закінчення війни для Росії. Перший – зміною політичного керівництва при формальному збереженні територіальної цілісності. При цьому варіанті всі звинуватять особисто Путіна та найближче його оточення. Будуть виводити війська з усіх окупованих територій у світі. Окуповані території повернуться до тих країн, кому вони належать: до Грузії, Японії, Німеччини і так далі. А Росія почне відновлювати функціонування як цивілізована держава. Розпочне заново, скажімо так. На певний проміжок часу це буде працювати. Далі нам покаже тільки історія.
Другий варіант – це розділення Росії на три і більше частини.
– Росія може розділитися на три і, можливо, більше частин. На нові незалежні держави, - зазначив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
Підготував Олексій Біянов 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: