У вівторок 12 липня міський голова Нововлинська Віктор Сапожніков і голова теркому профспілки гірників Юрій Калістратов зустрілися у міській раді із представниками місцевих ЗМІ, щоб поділитися результатами своєї триденної поїздки у Київ з приводу проблем нововолинських шахт.
-До мене звернувся колектив шахти №10 із проханням допомогти їм вирішити три головні питання: домовитися, щоб заплановані у держбюджеті на будівництво копальні 100млн.грн. із грудня перенесли хоча б на третій квартал, оскільки 24 грудня закінчується казначейський рік. Тож якщо кошти надійдуть наприкінці року, їх просто не встигнуть освоїти. Виникне така ж ситуація, яка була торік: підприємство змушене було повернути неосвоєні 37млн. назад у держбюджет. У відповідь міністр зробив неприйнятну для нас пропозицію: вони, мовляв, доможуться виділення на десяту 50 мільйонів значно раніше, але другу половину запланованої суми розподілять на свій розсуд. Наступне питання стосувалося перерозподілу виділених на закриття копалень коштів (35млн.грн.) на нагальні потреби шахтобудвельників, адже щомісяця загальні витрати копальні (проведення вирубки, зарплата, вентиляція, відкачування води і т. д.) складають 4,5млн.грн., а рік має 12 місяців. Третє питання, яке турбує колектив шахти: дирекція з будівництва має знаходитися не у Червонограді, а десь на території Волині. Крім того, нам усім дуже хотілося б, щоб міністр галузі Ігор Насалик відвідав Нововолинськ. Але оскільки таке питання не в моїй компетенції, я звернувся по допомогу до голови ОДА. Є домовленість із заступником міністра Анатолієм Корзуном, з яким ми зустрілися 7 липня, провести на рівні Департаменту спільну нараду представників усіх шахт України. Нам також пообіцяли перекинути на нагальні потреби 19млн. із 35-ти поетапно у червні, липні та серпні (відповідно 5,8 і 6млн.грн.). Але ж зараз уже липень, а робіт на десятій виконано на 27млн. Стосовно діючих шахт, то ситуація там украй катастрофічна, - наголосив мер. – Шахти №1 і №9 переведені у третю групу на закриття, усі керівники копалень та «генерали» у ДП «Волиньвугілля» – в. о., і змінюються вони так часто, що не встигаєш і оком зморгнути. На «Бужанській» – 4 профспілки, керує хто і як хоче. А в результаті проходка не ведеться, вуглевидобутку немає, реалізації – теж. Тут є три варіанти виходу із тупика: дотація з держбюджету на собівартість 1 тонни вугілля, кредитування волинських шахт із «Вугілля України», яке, до речі, вже дало на зарплату гірникам 75млн.грн. за ще не видобуте паливо (виплачено 44% заробітку за травень, борг – 9млн. за травень і 14 – за червень), і третє – джерело збільшення вуглевидобутку і реалізації вугілля.
-Шостого липня у Києві відбулася Всеукраїнська акція протесту проти підвищення тарифів за комунальні послуги, участь у якій взяли понад 800 волинян, у тому числі й 20 представників шахтарських профспілок колективів Нововолинська. Після цього ми зустрілися з Володимиром Гройсманом, який спочатку пообіцяв розглянути це питання, а вранці передумав. Мовляв, якщо уряд не підвищить тарифи, МВФ не дасть грошей. Потім він сказав, що по мірі збільшення видобутку газу в Україні його відпускатимуть населенню за нижчими цінами. Прем’єр також повідомив, що після збільшення тарифів у вересні Кабмін планує підвищити мінімальну зарплату працюючим і у три рази пенсію для пенсіонерів. Тому сподіваємося, що всі ці обіцянки будуть виконані, інакше Федерація профспілок виведе людей на загальний всеукраїнський страйк, - доповнив очільника міста Юрій Калістратов.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ
Реклама
Віктор Сапожніков: «Якщо не буде десятої шахти, про вугільну галузь на Волині можна забути»
Розділ новин:
Коментарі