Віктор Сапожніков: «У Києві нас почули. З’явилася надія, що ситуація у вугільній галузі зміниться на краще»

Минулої середи відбулася прес-конференція міського голови Віктора Сапожнікова з місцевими журналістами, під час якої він розповів про прийняття міського бюджету та про результати своєї поїздки разом з гірниками до Києва. Спочатку мер зустрівся з міністром енергетики та вугільної галузі Володимиром Демчишиним, який пообіцяв виділи ти на потреби шахтарів краю 200млн.грн.
-Нас почули, і є надія, що ці кошти спрямують на добудову шахти №10, але це стане можливим лише після перегляду держбюджету на засіданні Верховної Ради у лютому. Сподіваюся, що протягом двох тижнів буде закрита і зарплата гірникам за грудень.
Після зустрічі з міністром Віктор Сапожніков виступив на мітингу, який проходив біля Кабміну на підтримку вугільників. Вимоги волинських гірників там озвучив нардеп Ігор Гузь. Вони стосувалися виплати зарплатних боргів за частину листопада та грудень, внесення змін до держбюджету, продовження будівництва шахти №10, держпідтримки вуглевидобувних підприємств на собівартість тонни продукції, відміни рішення про закриття першої і дев’ятої копалень до плавного переходу працівників на десяту, а також проблеми шахтарів-пенсіонерів і регресників (дотримання вимог статті 43 Гірничого закону та Закону «Про престижність шахтарської праці»). Потім мер мав зустріч з прем’єром Арсенієм Яценюком, де серед усіх інших питань про проблеми шахтарського краю порушив питання про відновлення території пріоритетного розвитку в Нововолинську.
-Нововолинськ на цій зустрічі прозвучав чотири рази: у моєму виступі, а також у виступах голови ЦК профспілки працівників вугільної промисловості України Віктора Турманова, лідера незалежної профспілки гірників Михайла Волинця та очільника волинських профспілок Юрія Калістратова, - сказав Віктор Сапожніков. – Глава уряду дав відповідні доручення міністрам. Буде створена узгоджувальна комісія з питань реформування вугільної галузі, яка займатиметься також і соціальними проблемами шахтарів. До її складу ввійдуть представники профспілок з усіх шахтарських регіонів, у тому числі й волиняни.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі