Віктор Сапожніков: «Міська громада має бути донором для сільської, а сільська - для міської»

Минулого тижня міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков ініціював зустріч з представниками місцевих ЗМІ, щоб поінформувати про актуальні події тижня та відповісти на запитання журналістів. Найперше мер розповів про те, що підписав лист намірів про співпрацю в економічній, соціальній, культурній, медичній, освітянській та інших сферах життя з представниками муніципалітету міста Свідник Люблінського воєводства. За його словами, польське місто, як і Нововолинськ, порівняно молоде, засноване в 1954 році, там проживає понад 40 тисяч населення. Річний його бюджет – 25-35млн. євро, що набагато більше, ніж у місті гірників. У Свіднику функціонують 4 школи, 3 гімназії, ліцей, 2 ПТУ, 3 заклади для дітей з особливими потребами, музична школа та кілька приватних дитячих установ, лікарня тощо. Бюджет однієї школи – 3,5млн. євро, на одного учня з держбюджету через місцевий виділяється 1,5тис. євро на рік. А, наприклад, за воду і каналізацію поляки платять від 1,5 до 40 євро на місяць. Більше того, торік з водоканалу в місцевий бюджет було забрано 300тис злотих. Тож, на думку міського голови, у сусідів є чого повчитися, в тому числі й стосовно адмінреформ. Він висловив сподівання, що найближчим часом між обома містами буде підписаний договір про співпрацю. Друге питання, яке озвучив очільник міста, стосувалося адмінреформи. Йому не подобається, що зі всіма проблемами гірники звертаються до міської влади, а податки копальні сплачують сільрадам. Мер також зауважив, що багато жителів навколишніх сіл працюють у Нововолинську, лікуються в міській лікарні, у той час як фінансування розраховане тільки на мешканців міста і т. д. Тому, мовляв, з них і беруть на благодійність.
-Я не намагаюся приймати вигідні рішення для міста чи окремого села, а агітую за європейський стиль життя. Та перш ніж приймати якісь рішення і вести переговори з сільськими радами, мушу порадитися з громадою міста. Адміністративно-територіальна реформа розширить фінансові можливості як міських, так і сільських громад (староста кожного села буде у виконкомі), але кожна з них сама має вирішити, з ким їй об’єднуватися. А боятися того, що міський голова хоче приєднати села до Нововолинська, бо йому, мовляв, потрібна земля, не треба. У кожного селянина є державний акт на право власності на земельні ділянки, і тільки він має вирішувати, що з ними робити – обробляти самостійно чи здати комусь в оренду, - наголошував мер. – Поспішати в цьому питанні і давити на селян теж вважаю неприпустимим.
Віктор Сапожніков також повідомив, що генеральним директором ДП «Волиньвугілля», можливо, буде призначений Федір Богдан, хоча на цю посаду є п’ять претендентів, троє з них не з Волині.
-Мене дивує ситуація, адже поки що вугільні перспективи, крім 10-ї шахти, туманні. Питання дотування вугілля не вирішено. Видобуте йде на склад. Збагачувальна фабрика відмовилася приймати його, бо шахти не розрахувалися за послуги. Тому зміна керівництва навряд чи розв’яже проблеми вугільної галузі, адже суть – у загальній системі.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі