Віктор Сапожніков: «ДП «Волиньвугілля» можуть оголосити банкрутом»

Минулого тижня міський голова шахтарського міста зустрівся з представниками місцевих ЗМІ, щоб розповісти про найголовніші події тижня та відповісти на запитання журналістів. Найперше представників мас-медіа цікавило питання, щодо якого в місті ходять різні чутки. І стосувалося воно реорганізації вугільної галузі та кадрових змін у керівництві ДП «Волиньвугілля».
-Вікторе Борисовичу, проясніть, будь ласка, нинішню ситуацію у вугільній галузі та плани уряду стосовно майбутнього нововолинських копалень і самих шахтарів. Містом ширяться чутки, пов’язані з відставкою генерального директора «Волиньвугілля» Михайла Гарбузюка. Чи маєте Ви інформацію про його наступника?
-На мою думку, виходячи з концепції уряду щодо реорганізації вугільної галузі України в цілому, доцільно буде створити у місті шахтоуправління з прямим зв’язком із Міністерством, в яке увійдуть шахти №10 і «Бужанська». Шахту №1 уряд планує перевести у третю категорію, а гірникам дев’ятої буде надана можливість за півроку довести свою виробничу та фінансову спроможність працювати далі. Є також надія, що «Волиньвугілля» можуть оголосити банкрутом, а це означає, що новостворене шахтоуправління почне свою діяльність без боргів. Далі нам відступати нікуди, тому потрібно використати всі можливості реорганізації вугільної галузі держави. На добудову шахти №10 з держбюджету виділено 200млн.грн., які потрібно буде освоїти в нинішньому році, аби запустити її в дію вже в наступному. Звичайно, що всі ці зміни на копальнях можуть загострити проблему працевлаштування для вивільнених гірників, але у місті зараз діє кілька потужних підприємств, які забезпечують роботою і міське, і сільське населення. Минулого тижня створено 100 робочих місць на площах «Пана Курчака». Незабаром їх там буде 300. На території, де мало вестися будівництво оптового ринку, планується створити індустріальний парк. Будуть використані приміщення ВАТ «Оснастка». Планується будівництво другої черги «Кроноспану», «Олійно-жирового комбінату» і «Хан-електробау». Що стосується звільнення пана Гарбузюка, то Міністерство дійсно розірвало з ним контракт, хоча це не було якоюсь несподіванкою ні для нього, ні для міської влади, оскільки міністр замінив майже всіх «генералів» у галузі. А стосовно його наступника, то це компетенція Міністерства.
-Скільки земельних ділянок уже виділено учасникам АТО, яку допомогу отримали їхні родини?
-Військовослужбовцям міста, які виконали свій обов’язок на фронті, днями було вручено 42 проекти документів на земельні ділянки із запасів найближчих сільрад. Ще 60 заяв – у роботі. Гадаю, ці наділи на території сільрад повинні стати певним елементом об’єднання територіальних громад у рамках майбутньої адмінреформи. З фонду «Рідний Нововолинськ» по тисячі гривень матеріальної допомоги отримали майже 250 військових і членів їхніх родин. Розглядається питання про фінансування ремонту техніки 14-ї бригади.
-Як і де нинішнього літа відпочиватимуть нововолинські школярі?
-500 дітей планується оздоровити у таборі відпочинку «Прикордонник». Функціонуватимуть і літні табори при кожному навчальному закладі.
-Багатьох містян зараз цікавить будівництво на вулиці Кобзаря.
-Там зводиться багатоквартирний житловий будинок з магазином, автостоянкою та дитячим майданчиком, який буде здано вже нинішнього року.
Валентина Савчук, м.Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі