Віктор Кривіцький: «Буду вживати рішучих заходів з викорінення корупції»

У минулому номері газети «Місто вечірнє» були розміщені відгуки наших читачів та міського голови Петра Саганюка на передачу каналу «1+1» «Секретні матеріали» від 25 і 26 квітня, в якій ішлося про потоки контрабанди, що переміщуються через Волинську митницю. До зазначеної публікації ми також замовляли коментар керівника Волинської митниці ДФС Віктора Кривіцького. Але відповіді на запитання, поставлені нашим журналістом, ми отримали із запізненням, тому пропонуємо ознайомитися з ними зараз.
-Пане Вікторе, у передачі прозвучала критика на адресу митниці. Чи справедлива вона, на Вашу думку?
-За багато років існування української держави висловлювалися претензії до роботи митниці з боку різних політиків та засобів масової інформації. Нагадаю, що на Волинській митниці я працюю трохи більше ніж півроку і був призначений на цю посаду для виконання важливих державних завдань, у першу чергу для боротьби з корупцією та контрабандою. За час моєї роботи, і це визнає керівництво держави, керівництво області та експертне середовище, виконано ряд заходів з викорінення цих негативних явищ та суттєво збільшено надходження до бюджету. Запевняю Вас, що я як керівник Волинської митниці у межах повноважень та законів України буду вживати рішучих заходів з викорінення корупції у відповідних підрозділах Волинської митниці. Мій обов’язок як службовця реагувати на всі прояви ганебних діянь. Нагадую, що усі ЗМІ та громадяни можуть звернутися до нас за телефонами гарячої лінії ДФС у Волинській області чи електронною поштою, використовуючи контактну інформацію на офіційній сторінці Волинської митниці ДФС http://vl.sfs.gov.ua/dfs-u-regioni/mitnitsya/kontakti/ у випадку, якщо їм відомі конкретні факти зловживань посадовцями Волинської митниці. За потреби можна також звертатися до мене через мою сторінку у соціальній мережі Фейсбук.
-Які заходи Ви як керівник плануєте вжити, аби посилити контроль за перевезеннями?
-Волинська митниця як будь-який державний орган покликана контролювати переміщення через митні пости на кордоні з Республікою Польща та Республікою Білорусь. Ми діємо в рамках чинного законодавства України та міжнародних договорів. Нагадуємо, що існують нормативи та чіткий перелік товарів, по яких можливе безмитне переміщення через кордон. Ми ретельно стежимо за дотриманням цих норм і оперативно реагуємо на порушення митного законодавства. У зв’язку з поширенням деякими ЗМІ інформації про те, що через західні митниці держави, зокрема Волинську, незаконно переміщується велика кількість контрабандних цигарок та алкоголю, Волинська митниця ДФС повідомляє, що таке трактування не відповідає дійсності. Вважаємо за необхідне наголосити, що, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №45 та розділом 12 Митного Кодексу України, громадяни, які перетинають митний кордон, мають законне право перевозити дозволену кількість таких виробів. Спроби незаконного провезення товарів постійно виявляються співробітниками митниці, щодо порушників застосовуються передбачені законодавством України санкції. Зокрема з початку року працівниками Волинської митниці ДФС було вилучено товарів на суму 16,8млн. гривень, накладено і стягнуто штрафів на суму 6,7млн. гривень.
-Чи можливо за умов, що склалися, викорінити контрабанду, яка перевозиться через Волинську митницю, як явище? Якщо так, то коли?
-Так, можливо. Ми все робимо для цього. Тому наші дії викликають шалений спротив, і, на жаль, нерідко для дискредитації Волинської митниці використовуються окремі ЗМІ. Дуже важливо в оцінці нашої роботи покладатися на факти, а не на домисли та інтерпретації окремих політиків і підконтрольних їм ЗМІ.
Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі