Відзначили працівників культури і майстрів народного мистецтва, але без «сюрпризів» від керівництва РДА не обійшлося

7 листопада, у п’ятницю, заступник міського голови Лариса Кулікова привітала працівників культури та майстрів народного мистецтва м.Володимира-Волинського із професійним святом і вручила грамоти міської ради, грошові премії та квіти Ганні Доскоч – науковому співробітнику історичного музею, Тетяні Купріяновій – завідувачу міської бібліотеки для дорослих, Адаму Михалику – директору дитячої художньої школи, Ользі Носалюк – вишивальниці, члену творчого об’єднання художників та умільців «Колорит», Тетяні Островській – провідному бібліотекарю міської бібліотеки для дітей, Ользі Редько – викладачу дитячої музичної школи, організатору тематичних музично-просвітницьких заходів. Почесною грамотою голови обласної державної адміністрації нагороджено викладача дитячої музичної школи Людмилу Бражникову.
А от працівники культури району з нагоди професійного свята приймали чисельні вітання від рідних, знайомих та шанувальників. Прикро констатувати, але серед керівництва райдержадміністрації таких не знайшлося, адже цього року, як ніколи, очільники району це свято взагалі проігнорували, відповідно нікого не відзначили і не привітали. Може, на їхню думку, у нас немає достойних? Чи все ж є, але не хочуть їх помічати?
Не будемо перераховувати всіх досягнень культпрацівників району за цей рік, достатньо згадати лише декілька недавніх. Цьогорічний сьомий фестиваль національної культури «Українське коровай-сузір’я»-реквієм (голова оргкомітету – директор РБК Людмила Оцалюк) викликав справжній фурор на всю Україну та був відзначений і делегацією журналістів, що з’їхалися на свято з різних куточків нашої країни, і керівництвом культури області. А минулого тижня колектив районного будинку культури отримав одразу дві перемоги на обласному рівні - у першому та заключному турах конкурсу професійної майстерності «Я в світ іду із Кобзарем!». Невже це не заслуговує на щирі слова вдячності? То чому ж вони не прозвучали з вуст керівників району?..
10 листопада перший заступник голови Володимир-Волинської РДА Володимир Собіпан на це запитання відповів просто: «Не відзначили, бо напередодні свята голова РДА ще перебував на лікарняному. Я мав розмову з цього приводу із начальником відділу культури і туризму РДА Романом Віслобоковим, який пообіцяв, що список кандидатур підготує цього тижня та подасть його на затвердження голові. Тож відзнаки будуть, але із запізненням».
А можливо, це сталося через те, що Савчук і Віслобоков у п’ятницю, 7 листопада, були у судовому засіданні за позовом проти нашої газети?
Начальник відділу культури і туризму Володимир-Волинського міськвиконкому Андрій Шоцький з цього приводу сказав наступне:
-Цього року для працівників культури встановлено професійне свято 9 листопада. У зв’язку з подіями у країні ми не відзначали його з особливим розмахом. Та, звісно ж, працівники культури міста отримали привітання і їхня робота була відзначена. Робота працівника культури – особлива. Тут трудяться не просто фахівці, а великі ентузіасти. Звісно ж, їх необхідно підтримувати. І ця підтримка має йти і від людей, щоб культпрацівник бачив, що його праця – не марна, вона потрібна людям, і, звісно ж, з боку влади вони мають відчувати підтримку. У проведенні численних заходів у нас організована тісна творча співпраця з працівниками культури району, зокрема, з директором районного будинку культури Людмилою Оцалюк. Ми працюємо на єдину мету, не розділяючи людей на тих, що живуть у місті та в районі. Звісно ж, бюджет у нас окремий. Чув про те, що керівництво району не привітало їх зі святом. Яка причина? Не можу цього знати і прокоментувати.
P.S. Уже наступного дня, 11 листопада, у приміщенні районного будинку культури таки організували урочисті збори для працівників культури району, де з уст керівництва РДА і райради лилися привітання з нагоди професійного свята. Багатьом культпрацівникам та майстрам народного мистецтва були вручені дипломи переможців у конкурсах, що проводилися у рамках фестивалю «Українське коровай-сузір’я»-реквієм, і грамоти за сумлінну працю від райдержадміністрації, районної ради та районного відділу культури. А от грошові премії підготувати не встигли, пообіцяли виплатити пізніше, не уточнивши, коли саме.
Міла Сергєєва,
Тетяна Корнійчук

Розділ новин: 

Коментарі