Відтепер для проставлення апостилю не потрібно їхати до Києва

З 20 листопада 2015 року запроваджено електронний сервіс з проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Отже, тепер не потрібно їхати до головного територіального управління юстиції, а потім до Києва, щоб отримати документ з апостилем.
На Волині для проставлення апостилю можна звернутись з понеділка по п’ятницю до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції.
З вівторка по суботу - до відділу ДРАЦС по місту Володимир-Волинському Володимир-Волинського міськрайонного та місту Ковелю Ковельського міськрайонного управлінь юстиції, Горохівського, Камінь-Каширського, Ківецівського, Луцького, Локачинського, Любешівського, Любомльського, Маневицького, Рожищенського, Шацького районних управлінь юстиції та Нововолинського міського управління юстиції.
Заяву про проставлення апостилю може подати будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця.
До заяви про проставлення апостилю додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги з проставлення апостилю або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія.
Наказом Міністерства юстиції від 18 грудня 2003 року № 161/5 встановлено плату за надання послуг з проставлення апостилю на офіційних документах, що видаються органами юстиції, призначених для використання на території інших держав, для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).
Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостилю на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.
Проставлення апостилю, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності (отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів) строк розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів.
Система електронного апостилю реалізована в 23 країнах, серед яких США, Великобританія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші. Україна також приєдналася до електронного сервісу, суть якого в тому, що громадяни тепер можуть подавати документи для посвідчення їх електронним апостилем за місцем проживання.
Апостиль (з фр. apostille) - спеціальний штамп апостиляції, що засвідчує дійсність підписів,, статусу осіб, печаток; підтвердження підписів і печаток на офіційних документах апостилем робить ці документи чинними в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції, до якої Україна приєдналась 10 січня 2002р. Конвенція набула чинності 22 грудня 2003р., відтак 98 держав-учасниць Конвенції відмовилися у відносинах із Україною від вимоги повної консульської легалізації офіційних документів і перейшла на спрощену процедуру апостилювання.
Апостиль окрім засвідчення дійсності підпису та компетенції особи, що підписала (видала) офіційний документ, також в окремих випадках засвідчує дійсність штампа або печатки, що скріплює документ. Апостиль може не використовуватися, якщо існують правові підстави, що скасовують або спрощують легалізацію документа, виданого окремою державою.
Апостиль проставляється на вимогу особи, що підписала документ, або будь-якого пред’явника документа.
Алла Глусь, головний спеціаліст відділу ДРАЦС Володимир-Волинського міськрайонного управління юстиції

Розділ новин: 

Коментарі