Відкрилася виставка робіт з берести

Виставка робіт із берести відкрилася 12 березня у Володимир-Волинському історичному музеї. Свої роботи на ній презентують восьмикласники міської
ЗОШ №2 Максим Грудненко та Олег Марчак.
Опановували хлопці мистецтво картин на бересті у Центрі позашкільної освіти в талановитого художника Ярослава Дубеня. Саме він навчив їх творити шедеври на матеріалах з берези, збагачувати їх березовою корою або фарбами. І, дивлячись на ці серйозні мистецькі доробки, щиро дивуєшся, адже виглядають вони так, ніби над їх створенням працювали дорослі майстри, а не звичайні школярі. Та Максим і Олег не є звичайними школярами. Кажуть, що як тільки спробували працювати з берестою – відразу ж захопилися цим матеріалом. І ось уже два роки розвивають свою техніку.
Улюблені сюжети, які хлопці зображують на своїх картинах, – пам’ятки історії та архітектури: замки, монастирі, храми. Їхні зображення шукають в Інтернеті та у спеціальній літературі, детально вивчають і згодом за допомогою берести зображують їх. На виготовлення однієї роботи йде 5-6 занять, які тривають по 2 години. Вчитель хлопців Ярослав Дубеня зауважує, що до нього у гурток приходить чимало дітей, але вже під час занять стає зрозуміло, кому цікаво працювати з берестою, а кому - ні.
Ярослав Дубеня переконаний: зображати потрібно те, що гарно виглядає, а гарно виглядають саме пам’ятки історії. З часом учитель зі своїми учнями планує виконувати складніші та масштабніші твори з використанням дорожчих робочих матеріалів.
На закінчення відкриття виставки хлопців піснями та віршами привітали колеги із Центру позашкільної освіти.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі