«Відколи працюю в Нововолинську, ніхто з поліцейських криміналу не «кришує»

Запевняє виконуючий обов’язки начальника міськвідділу поліції Андрій Литвин, наголошуючи, що правоохоронці зроблять усе для того, щоб вулиці шахтарського міста і селища були безпечні для людей навіть уночі.
Нововолинськ уже багато років вважається містом із найбільшим на Волині розгулом криміналу. Крадіжки, розбої, наркоманія, рекет серед неповнолітніх біля ПТУ №11, пограбування та інші злочини давно стали буденним явищем для містян. Це призводить до того, що люди остерігаються в пізню пору доби виходити на вулицю, а тим більше випускати дітей. У ніч на восьме березня зловмисники, пробравшись через розбите вікно в будинок матері загиблого на Луганщині Андрія Комаристого, крім усього іншого, не погребували навіть спортивними нагородами та орденом «За мужність», яким Герой був нагороджений посмертно. Багато шуму в місті наробила і нещодавня спроба викрадення чотирирічної дівчинки.
Нагадаємо, інцидент стався 4-го березня на дитячому майданчику навпроти мерії, на фасаді якої, до речі, встановлена досить потужна відеокамера. До двох сестричок, що каталися на гойдалках, підійшов незнайомий молодик, який, назвавшись Станіславом, сказав меншій дитині, що він, мовляв, знайомий їхньої мами і та попросила, щоб він відвів її додому (жінка в цей час пішла в магазин). На щастя, не розгубилася старша сестра малої, яка тут же задала незнайомцю запитання: «Як звати нашу маму?» Після цього молодик схопив малу на руки і став утікати. Але почувши крики старшої дівчинки та очевидців пригоди, поставив дитину на землю і кинувся вглиб парку. На той час якраз нагодилася мати дітей, яка встигла сфотографувати спину викрадача. І вже наступного дня раніше умовно засуджений 26-річний місцевий нероба з чималим стажем наркомана давав свідчення поліцейським. Зловмисник запевняв правоохоронців у тому, що, мовляв, у нього не було наміру викрадати малу, «йому просто сподобалися її сережки».
-Найбільше в цій ситуації мене вражає те, що ні очевидці події, ні батьки дитини не зателефонували в поліцію, а звернулися до журналістів. Ті розмістили інформацію в Інтернеті, звинувативши нас у тому, що не відреагували на виклик. Більше того, батьки дитини відмовилися від будь-яких претензій до затриманого, тому його довелося відпустити. І немає впевненості, що подібний інцидент не повториться, - каже виконувач обов’язків начальника міськвідділу поліції Нововолинська Андрій Литвин, якого прошу відповісти на наші запитання.
-Андрію Анатолійовичу, а чи не є це наслідком того, що люди втратили довіру до правоохоронних структур, як і надію на справедливе покарання злочинців, яких відпускають, затримавши навіть на місці злочину? Мабуть, для Вас не секрет і те, що багато хто вважає: саме представники закону «кришують» кримінал, добре знають усіх наркоманів, їхні «притони», а також людей, які продають самогон, тощо…
-На даний час якщо ми когось затримуємо, то затримуємо правомірно, маючи тверду доказову базу, і суд обирає їм тримання під вартою. Один із квартирних крадіїв зараз затриманий і перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Ми перевіряємо його причетність до інших крадіжок. Правда, під час реформування міліції в поліцію дійсно не працювали деякі нормативні акти. Та з жовтня минулого року були прийняті зміни до законодавства, які розширили повноваження поліцейських. Тепер нам дозволено здійснювати оперативні закупи, наприклад, тих же наркотиків чи самогону, аби виявити осіб, які ними торгують. І тепер прокурор уже не зможе сказати, що добуті нами докази незаконні. Щодо «кришування» поліцією криміналу, то заявляю з усією відповідальністю: відколи я працюю в Нововолинську, ніхто з працівників нашого відділу такими речами не займається. Стосовно пограбування квартири матері загиблого на сході Андрія Комаристого, то відомості про даний злочин внесені до Єдиного реєстру кримінальних правопорушень, ведеться розслідування. Повідомляти, чи є якийсь проблиск у цій справі, не маю права, щоб інформацією не скористалися ті, хто скоїв цей злочин. На жаль, квартирні крадіжки на сьогодні – найбільша біда для працівників нашого відділу. Що ми плануємо зробити, щоб нововолинці та жителі Благодатного могли почуватися безпечно на вулицях і стали більше довіряти поліції? Найперше хочемо домовитися з міською владою і добитися, щоб вулиці міста і селища були під постійним відеонаглядом поліції. Для цього потрібно встановити не менше 50-ти відеокамер на центральних вулицях, дачних масивах і особливо на в’їздах у місто та автодорогах. Готуємо відповідний проект, де буде вказано найперспективніші місця розташування камер. Далі винесемо цей проект на розгляд депутатів і звернемося до міської влади для залучення коштів на його реалізацію. Чотири камери ми вже закупили, потрібні кошти на їх установлення. Нещодавно в місті працювала рота спецпризначення, яка допомагала групі швидкого реагування патрулювати вулиці. Тепер у нас працює ще одна спецгрупа, завдання якої з певних причин не розголошуватиму. Співпрацює з нами і «Варта порядку». До речі, нещодавно відбулося реформування нашої структури. Якщо раніше під юрисдикцією нововолинської поліції були Володимир-Волинський та Іваничівський райони, то зараз уже ми та колеги з Турійська підпорядковуємося Володимиру, а Іваничівський райвідділ об’єднали з Горохівським.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ

Розділ новин: 

Коментарі