Від свавілля і безкарності директора школи потерпають педагоги, батьки та учні

А посадові особи району, які могли б врегулювати ситуацію, відхрещуються формальними відписками…
Наталія Яковинець уже вдруге призначена директором Ласківської ЗОШ. У 2004 році вона підтримувала Януковича і переборщила з агітацією, змушуючи учнів та вчителів розповсюджувати агітаційні листівки. Коли ж Янукович узяв реванш, фортуна знову повернулася до пані Наталії обличчям. Ось тоді вона і уявила, що школа – її приватна власність, з її власними нормами оцінювання та педагогічною етикою.
Школу штормило, батьки почали переводити дітей до сусідньої Суходільської, але останньою краплею стало призначення на посаду вчителя математики Яни Панасюк, яка доводиться племінницею директорці і на той час не мала відповідної фахової освіти. Різко впав рівень знань дітей з математики. Виникали конфлікти щодо оцінювання. Зрештою батьки в особі подружжя Світлани та Віктора Рабчевських почали діяти, аби дітям повернули досвідченого педагога-математика Галину Дмитрієву. Батьки відвідували уроки Яни Панасюк, але на їхні зауваження директор школи реагувала зверхньо. Зрештою батьки написали звернення у відділ освіти. У відповідь проведені контрольні зрізи з математики, які показали значну розбіжність (48%) з результатами тематичного оцінювання. Але відділ освіти відхрестився своїми традиційними формулюваннями: «Взяти на особливий контроль якість проведення уроків… Вивчити систему роботи вчителя… Організувати наставництво…» тощо. Приблизно такі ж формулювання батьки отримали з ОДА. А між тим у школі нічого не мінялося. Рівень знань учнів не зрушив з місця, а директор всіма правдами і неправдами намагається захистити свою племінницю.
Позицію батьків підтримує депутат районної ради Петро Козлюк.
-Я впевнений, - каже він, - що Наталія Яковинець чекає на повернення «зека» та його свити, а тому поводиться так зухвало. Вона тримає у страху окремих батьків та працівників школи. По якому праву Яну Панасюк атестували? А чи перевірено, чи має акредитацію приватний навчальний заклад, який вона закінчила?
До розмови приєднується екс-депутат районної ради 3-х скликань Анатолій Давидюк:
-Ще ніколи зі стін школи не виходила така неповага до людей. Пані Яковинець все проходить безкарно. Був випадок, коли у школі безслідно зникла книга наказів. Батьки підняли шум. Але на окремих із них хтось вплинув і вони пішли на захист Яковинець. Просто вражає боягузтво вчителів і батьків.
Активний борець за права дітей і батьків Віктор Кухарук.
-Моя дочка закінчувала 9-й клас, то екзамени перетворили на фарс. Всім учням роздали однакові ручки. Ми думали, хочуть дітям допомогти, а насправді виявилось це для того, щоб більше виправлень та помилок доставити. А як ця Панасюк уроки проводить! Нічого не пояснить дітям, все наказує самим в Інтернеті шукати відповіді. Був звіт директора школи. Батьків не запросили, оголошень ніде не було.
Галина Харук – мати двох доньок, одна з яких важко хвора, інвалід дитинства. Зарозуміла директорка зуміла цинічно і бездушно зачепити болючу материнську струну, а тому пані Галина змушена була перевести молодшу доньку в Суходільську ЗОШ.
Тетяна Островська вважає, що Яковинець не хоче рахуватися з думкою інших. Але пані директору слід було б пам’ятати, що завжди так не буде.
Світлана Пужик працює у школі сторожем. Жінка хоробро виступає проти позиції свавільної директорки.
- Перед звітними зборами оголошення ніде не було, а тому присутніми були лише запрошені особисто. Ми підняли питання про те, щоб математику читала Галина Дмитрієва, але Яковинець заявила, що з першого вересня Дмитрієва вже не працюватиме.
Це було шоком для самої Дмитрієвої. Коли приїхали начальник відділу освіти та обласний експерт, Яковинець від усіх своїх слів безсоромно відмовилась.
Найбільше в цій історії дістається від школи Віктору Рабчевському, але невтомний батько готовий іти до кінця. Вони з дружиною і в Міністерстві освіти побували. Їхня мета – щоб дітей навчав досвідчений вчитель-фахівець. Яковинець злісно обмовила пана Віктора в тому, що він у відділі освіти похвалявся зняти з роботи і директорку, і деяких вчителів. Та Алла Мельник спростувала це твердження директора. За підписом шести батьків 5-го класу написана заява на ім’я голови райдержадміністрації.
Зустрітися з самою пані Яковинець мені не пощастило, а Яна Панасюк, порадившись по телефону з тітонькою, відмовилася від розмови, зіславшись на те, що вони у відпустці й відпочивають.
Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника районного відділу освіти Аллу Мельник.
-Як людина я б на місці Яни Панасюк відмовилася від цього класу і припинила конфлікт, - сказала Алла Романівна. – Але як очільник районної освіти маю сказати: нині цей молодий педагог має фахову освіту. Інша справа, що їй необхідно поглиблювати самоосвіту, удосконалювати методику викладання. А тому слід зібрати збори зі стовідсотковою присутністю батьків, при потребі провести таємне голосування. Дирекція зобов’язана враховувати думку батьків.
Антоніна Булавіна,с.Ласків, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі