Вічно молоді Микитичі, хоча й мають проблеми, але впевнено крокують у майбутнє

Село Микитичі Володимир-Волинського району було створене у 1905 році. За історичними даними, жителі Гродненської губернії, викупивши родючі землі, переселилися сюди жити – так і виникло поселення. У минулому місцевих мешканців називали гродненцями, або литваками. День села традиційно відзначається 28 серпня.
Сучасні Микитичі вже третій рік входять до складу Устилузької міської об’єднаної громади. У селі проживає 388 осіб і налічується 120 дворів. Інфраструктура досить розвинена. Тут ошатне адмінприміщення (будівля колишньої сільради), функціонує школа І-ІІ ступенів, дитячий садочок «Подоляночка», є ФАП, клуб, бібліотека, два магазини – продовольчий та господарський. Микитичі не газифіковані, але в селі централізоване водопостачання. Оскільки своєї церкви микитичівці не мають, відвідують храм у сусідніх Стенжаричах. У цьому ж селі навчаються микитичівські старшокласники, яких довозить на заняття шкільний автобус.
Найбільшими проблемами у сфері облаштування села жителі називають поганий стан доріг, які колись були вкриті біло-щебеневою сумішшю, а нині розбиті, та, відповідно, незадовільні пасажирські перевезення. Ходить лише три маршрутки на день, що створює людям купу незручностей, якщо треба дістатися до Володимира чи адміністративного центру громади – Устилуга.
Але не все так погано. Микитичі потихеньку розвиваються і мають чим пишатися. Своїми надбаннями село багато в чому завдячує колишньому сільському голові, а нині старості Неонілі Панасюк – відповідальному адміністратору, доброму господарнику і просто хорошій людині, не байдужій до долі кожного окремого жителя.
За словами Неоніли Федорівни, особливих проблем із працевлаштуванням у селі немає. Місцеві мешканці трудяться у фермерських господарствах «Західний Буг» (керівник Микола Юнак) та «Демчук агро» (керівник Микола Демчук), які спеціалізуються на вирощуванні зернових: соняшника, ріпака, пшениці, сої та інших культур. Яблука та полуницю вирощують у господарстві «Володимирські сади» Володимира Гаруна. Також багато хто має роботу в Ішівському лісництві від Володимир-Волинського лісгоспу. Чимало в Микитичах і селян-одноосібників.
За два роки перебування села у складі Устилузької ОМТГ помітні позитивні зрушення. Місцеву школу та дитячий садочок гарно відремонтували і привели у відповідність до сучасних стандартів. Виготовляється проектно-кошторисна документація на створення у Микитичах культурно-мистецького центру, який функціонуватиме у приміщенні колишньої сільради. Новий заклад замінить старий клуб, що працює в аварійній будівлі. Також у найближчих планах облаштування вуличного освітлення.
- Але найбільша наша гордість – це добрі, працьовиті та дружні люди, які люблять своє село і з оптимізмом ідуть по життю. У Микитичах багато молоді, отже, село молоде і має майбутнє, - із впевненістю каже староста.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі