Весільний рушник від хрещеної мами та вишиті подушки свекрухи

У невичерпній скарбниці духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – народна вишивка. Вона виникла з потреби бачити, відчувати й творити красу власними руками та стала для українців своєрідним оберегом.
Не залишили поза увагою вишивку і організатори фестивалю «Українське коровай-сузір’я». На цьому дійстві буде представлено виставки вишитих подушок та вишитих рушників «На щастя, на долю».
Серед розмаїття весільних рушників красуватиметься рушничок «На щастя, на долю» і заступника голови районної ради Алли Мельник.
У 1985 році, спеціально для такої важливої події, Аллі Романівні вишила цей рушничок хрещена мати Зінаїда Федорівна Заньчук, яка, до слова, працювала вчителем математики у школі №4 міста Володимира-Волинського. А у вільний час вишивала рушники та доріжки, зашиваючи повністю тло рушника різнобарвними візерунками.
Долучилася до вишиванкових виставок і заступник начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Світлана Мазурок. Світлана Анатоліївна принесе на виставку близько двох десятків вишитих подушок своєї свекрухи Ольги Мазурок, де застосовано 6 різновидів узорів. Одну із них майстриня вишила собі у придане ще на початку 60-х років минулого століття.

Розділ новин: 

Коментарі