Веселка – гриб, який здивував увесь світ

Про цілющі властивості різноманітних настоянок і ліків на основі диво-гриба розповіла наша редакційна гостя.
Якщо раптом у лісі на вас дмухнуло їдким помийним запахом, а в ньому аромат м’яса, що гниє, кислий запах ферментованого тіста і зіпсованих помідорів, значить ви на правильному шляху. Попереду не купа сміття, які стихійно утворюються навіть у найгарніших куточках чистого лісу «стараннями» грибників і відпочивальників, це сімейство грибів веселок облюбувало для себе шматочок галявини. Іноді галявинка буває суцільно усипана ще недозрілими яйцями веселки, схожими на сірі яйця в м’якій шкірці. Вже дозрілі веселки – з білосніжними ніжками висотою 10-20см з дивовижним темно-зеленим ковпачком і темними калюжками слизової рідини – миттєво розтікаються після свого дозрівання. Цикл росту і дозрівання веселки менше доби. А у яйця веселки – саме того яйця, яке і збирають для приготування численних мазей, кремів, настоянок і екстрактів, ще менше – кілька годин. За швидкістю зростання веселка – рекордсмен серед грибів. За 15 хвилин ніжка виростає на 10 сантиметрів. Навіть у книгу рекордів Гіннесса потрапив цей дивовижний гриб. Веселка – досить поширений гриб і зустрічається майже в усіх листяних лісах. Його можна вживати в їжу, проте тільки на ранніх стадіях розвитку – на стадії так званого, яйця. З давніх часів цей гриб вважався сильним афродизіаком, крім того, його використовували як ефективний засіб для підвищення чоловічої сили, тому що веселка має велику кількість фітостероїдів, схожих за своїми властивостями на дію чоловічих гормонів.
Цей гриб містить безліч корисних властивостей і речовин, що і було підтверджено офіційною медициною, яка ще у ХХ столітті визнала цей гриб лікувальним. До цього веселку активно використовували в нетрадиційній медицині, накопичилося безліч фактів цілющих властивостей різноманітних настоянок і ліків на основі цього гриба.
Валентина Олещук з міста Володимира-Волинського, яку численні хвороби рідних і близьких змусили звернутися по допомогу до «чарівного гриба», тепер вже й сама виготовляє таку настоянку.
«Росте чудо-гриб у змішаних і листяних лісах, його називають грибом-загадкою. Хитра веселка виділяє, м’яко кажучи, неприємний запах для залучення комах. Ошукані мухи з розчаруванням летять від гриба, несучи на своїх лапках його частинки. Ось таке хитре розмноження! - розповідає Валентина Петрівна. – Колись знахарі лікували веселкою звичайні виразки, захворювання нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту, доброякісні та злоякісні пухлини. Лікарі королівського двору зцілювали царів від подагри за допомогою ліків, приготованих з цього гриба. Відомий поет Олександр Пушкін лікував тромбофлебіт настоянкою веселки. У XX столітті цей гриб викликав сенсацію, біохіміки виявили в ньому високу концентрацію фітонцидів, які здатні знищувати будь-які віруси. Також веселка стимулює вироблення перфоринів і лімфоцитів у людини, які вбивають ракові клітини».

Чим корисна веселка?
У наші дні наукові дослідження і аналізи хімічного складу гриба офіційно зафіксували цікаві результати:
Pгриб має величезну кількість полісахаридів, які збільшують вироблення лімфоцитів і перфоринів в організмі людини, що є дуже важливим для протидії утворенню ракових клітині;
Pвеликий вміст фітонцидів допомагає посилити імунітет і успішно боротися з різними вірусами та хвороботворними бактеріями;
Pзастосування даного гриба з лікувальною метою може зняти різні набряки, подразнення і алергію.
За словами Валентини Олещук, при правильному застосуванні лікарського гриба і правильному дозуванні протипоказання до використання ліків на основі веселки практично відсутні.

Хвороби, при яких допомагає гриб веселка
1.Хвороби органів дихання і застудні: астма, рак горла, рак легенів, туберкульоз легенів, грип, хвороби щитовидної залози.
2.Хвороби системи кровообігу: аденома гіпофізу, атеросклероз, варикозне розширення вен, вегето-судинна дистонія, хвороби серцево-судинної системи, зміцнює серцево-судинну систему, гіпертонія, лейкоз, підвищує рівень лімфоцитів, тромбофлебіт, холестерин.
3.Хвороби системи травлення: болі в животі, виразки внутрішні, виразка кишечника, виразка шлунка, гастрит, геморой, гепатит, дисбактеріоз, запалення печінки, запалення шлунково-кишкового тракту, коліти, поліпи кишечника, онкологічні недуги прямої кишки, рак шлунка з метастазами в печінку, тріщини Януса, твороби жовчовивідних шляхів, хвороби печінки, хвороби шлунково-кишкового тракту, цироз печінки.
4.Хвороби сечостатевої системи: запалення нирок, запалення серцево-судинної системи, кистозні утворення, ниркові захворювання, приховані статеві інфекції, простатит, хвороби нирок, хвороби сечостатевої системи.
5.Опорно-рухова система: артрит, артроз, болі в суглобах, суглобові захворювання, остеохондроз, подагра.
6.Шкірні хвороби: алергічні висипи, бородавки, виразки зовнішні, грибок шкіри, грибкові інфекції, дерматити, дерматомікози, зовнішні виразки, зовнішні рани, зуд, кандидози, меланома, незаживаючі рани, опіки, опухолі шкіри, ошпарення, панарицій (волос), пролежні, рак шкіри, рани, рожисте запалення шкіри, свищі, трофічні виразки, псоріаз, укуси.
7.Хвороби обміну речовин: вузли, гіпертиреоз, діабет, діабет цукровий 1-го та 2-го типів, запальні захворювання, зоб, набряки, нарости, папілома, поліпи, підвищена/понижена функція щитовидної залози, інші хвороби щитовидної залози, порушення в ендокринній системі, холестерин.
8.Онкологічні недуги: доброякісні новоутворення, доброякісні пухлини, злоякісні новоутворення, злоякісні пухлини, метастази, пухлини будь-якої етіології, всі види раку, саркома, фіброаденома.
9.Токсичні, вірусні та інфекційні захворювання: бактеріальні інфекції, віспа, вітрянка, гепатит, герпес, опоясуючий герпес, грибкові інфекції, грип, приховані статеві інфекції, респіраторні інфекції, цитомегаловірус, діє як протизапальний засіб, стимулює імунну систему.
10.Жіночі хвороби: жіночі бактеріози, збільшує кількість молока в жінок, киста, міома, фіброміома, ендометріоз.
11.Статеві і венеричні хвороби: аденома, безпліддя, зміцнює статеву систему, імпотенція, приховані статеві інфекції, простатит, СНІД, статеве безсилля, статева слабкість, статеві розлади, діє як афродизіак.
12.Інше: підвищує імунітет, поліпшує загальне самопочуття.

Обмеження в застосуванні
Враховуючи, що цей гриб є досить важкодоступним і рідкісним, його часто замінюють аптечними препаратами, які хоч і містять натуральні частинки гриба, але вже мають набагато більше обмежень до застосування.
Також варто приділяти особливу увагу правильному дозуванню веселки. Враховуючи, що веселка є потужним афродизіаком і містить речовини, схожі за своїми властивостями на чоловічі гормони, перевищення дози настоянки з такого гриба може призвести до відмирання цибулин волосся у чоловіків і, як наслідок, викликати облисіння.
Юлія Оберук, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі