Великоднє сонечко Волині засяяло у володимир-волинському музеї

Майстер-класи із писанкарства «Великоднє сонечко Волині» організували студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу для родин першокласників міської гімназії. Проходило це дійство у володимир-волинському історичному музеї.
Вісім родин, чиї дітки навчаються у першому класі гімназії, виявили бажання навчитися цього прадавнього українського мистецтва. А за вчителів їм були справжні майстри писанкарства – студенти спеціальності «Образотворче мистецтво» Володимир-Волинського педагогічного коледжу, які є вихованцями зразкового художнього колективу мистецької студії «Писанки княжого граду».
Та перш ніж стати до справи писанкарства, учні гімназії влаштували для усіх присутніх великодні віршування, які згодом музично-поетичною композицією продовжила вчитель Оксана Шестилюк.
Керівник мистецької студії «Писанки княжого граду» і викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу Леся Дембровська не без гордості представила студентів, яких сама навчає і які цього дня мистецтва писанкарства навчали юних гімназистів та їхніх батьків: Ольга Любохинець, Євгенія Свистун, Марія Категова, Катерина Менкунець, Руслана Бабійчук, Тетяна Галів, Тетяна Мосорук та Світлана Хоружик.
Сама Леся Дембровська є членом спілки народних майстрів Волині. Її роботи, а також 37 її вихованців є у випущеному цьогоріч Волинським краєзнавчим музеєм альбомі «Писанки ХХІ століття».
«Ідея проведення мистецького заходу «Великоднє сонечко Волині» народилася несподівано. Коли студенти прийшли в гімназію та зустрілися із класоводом першого класу Оленою Жуйводою, то подумали, що маємо хороший творчий потенціал і повинні його показати. Бажання творити є у студентів, адже вони вже готові вчителі образотворчого мистецтва, а в дітей є бажання написати та створити щось. Так і виникла думка організувати майстер-клас із писанкарства», - розповідає пані Леся.
Майстер-класи з оздоблення великодніх яєць були не лише традиційними, студенти вчили робити писанки й у стилі декупаж, аплікацію з манки, оздоблювати яйця бісером, розмальовувати, робити писанку-мотанку та писанку-трав’янку. Саме такі писанки, але вже завершені, були виставлені в музейній експозиції.
«Мистецтво писанкарства слід реалізовувати тому, що писанка є золотим символом України. Писанка – це невичерпна скарбниця творчості, джерело натхнення та мало досліджене мистецтво, яке треба продовжувати. Я вважаю, що світ буде існувати доти, доки люди будуть писати писанки. Сьогодні це дуже актуально, адже живемо в такий час, коли потрібно щодня згадувати про доброту, людяність, доброчинність», - зазначила Леся Дембровська.
У суботу студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу на ярмарку, що проходив у княжому місті, продавали свої писанки, а виручені кошти передадуть на автомобіль швидкої допомоги, який педколедж придбає і передасть одній із бригад, що боронить Україну на сході.
Ярослава Вознюк, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі