Вечір вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні провели в Устилузі

Минуло два роки, як Україна поховала своїх синів, які віддали життя за свободу і європейське майбутнє рідної землі. Героїв назвали «Небесною сотнею». Їх поклав у домовини не фашист чи інший загарбник, а свій «охоронець правопорядку» зі зброєю.
Тоді, в кінці лютого 2014 року, думалося, що найчорніші часи для України минули. Але виявилося, що «Небесна сотня» була першою із 3,5 «Небесних тисяч». Щоб вшанувати пам’ять полеглих, жителі Устилузької об’єднаної територіальної громади зібралися 19 лютого в місцевому будинку культури.
Вечір пам`яті «Герої не вмирають… Просто йдуть» розпочався словами «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повік». Працівники закладів культури з усієї громади взяли участь у заході, адже у кожен куточок України війна ХХІ століття принесла горе. З нашої громади семеро хлопців поклали свої життя, перебуваючи в АТО. Це Микола Ларін, Сергій Свищ, Сергій Проць, Вадим Сак, Володимир Крохмаль, Сергій Смірнов, Віталій Ліщук. Вічна їм пам`ять.
Багато хто не міг стримати сліз, настільки проникливо і реалістично боса дівчина-«Україна» просила про захист у композиції, представленій учасниками аматорського театрального колективу БК с.Рогожани (керівник Наталія Матіюк). В композиції відтворена історія нашого народу - від козацтва і дотеперішніх подій. На сцені одним логічним ланцюгом пов`язали те, як захищали свою землю козаки, герої визвольного руху України середини ХХ століття, герої Майдану, воїни, що боронять нас сьогодні від російської агресії.
Солістка БК с.Лудин Аліна Присняк виконала пісню Святослава Вакарчука «Не твоя війна». Зі сльозами на очах глядачі слухали пісні «Над землею тумани» та «Моя Україна» у виконанні гурту «Барви Волині» районного будинку культури (керівник Людмила Оцалюк). Проникливо і виразно Олександр Клімчук виконав пісню «Вбережу». Патріотичні пісні звучали у виконанні аматорського хору «Сузір’я» з м.Устилуг.
На цей своєрідний урок патріотичного виховання прийшли учні Устилузької школи, сестри Дарина та Ярослава Лебедь, які декламували свої вірші. На закінчення вечора Дарина Лебедь прочитала «Лист солдату» та прозвучала пісня у виконанні соліста районного будинку культури Ігоря Чмуха «Не спи, моя рідна земля», яку глядачі слухали стоячи.
Працівники РБК разом із директором Людмилою Оцалюк допомогли в організації заходу з технічного боку.
Симон Петлюра казав: «Шлях звільнення кожної нації від поневолення густо кропиться кров`ю ворожою і своєю». Хочеться, щоб закінчилася війна, щоб повернулися додому до дітей, жінок, батьків солдати. Але поки що це лише бажання.
Світлана Дубицька, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі