Вавилонську вежу і будинок у Луцьку «завалила» математична константа?

Міжнародний день числа «Пі» вперше стали відзначати у 1988 році в науково-популярному музеї «Експлораторіум» у Сан-Франциско. Цікаво, що це свято, випадково чи навмисне, збігається з днем народження одного з найбільш видатних фізиків сучасності Альберта Ейнштейна. Вчені дуже люблять цей день, відзначаючи його різноманітними фізико-математичними і кулінарними заходами. Наприклад, випікають великі круглі торти (зазвичай з намальованим «Пі» в центрі), і вся команда розсідається навколо «магічного» кола, пригощаючись і розмірковуючи про відносність незвичайного числа.
Ознайомившись ще в молодших класах школи з такою геометричною фігурою, як круг, ми відкриваємо для себе «світову істину» - всі кола схожі одне на одне. Мовою науки це означає, що для будь-якого круга відношення довжини кола до його діаметра – постійне. Саме цьому співвідношенню і судилося стати найвидатнішим числом усіх часів і народів. Воно є мірилом усіх просторових форм, оскільки без точного знання числа «Пі» не можна ні збудувати будинок, ні запустити ракету в космос, ні провести канал. У цифровому вираженні число «Пі» починається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість. У повсякденних обчисленнях ми зазвичай користуємося спрощеним його написанням, залишаючи тільки два знаки після коми, – 3,14.
Як вважають фахівці, число «Пі» було відкрите вавилонськими магами. Воно використовувалося при будівництві знаменитої Вавилонської вежі. Проте недостатньо точне численне значення «Пі» призвело до краху всього проекту. Відомий римський архітектор Вітрувій, який жив у I ст. до н.е., використовував грубе наближення числа «Пі», що призвело до промахів у будівництві знаменитого Римського театру. Та й у наш час багато ультрасучасних конструкцій не витримують випробувань на міцність із-за «витівок» числа «Пі». Тож не виключено, що будинок у Луцьку 2 роки тому, мабуть, теж завалився з цієї ж причини. І де гарантія, що одного дня математична константа не стане причиною руйнації оцих напіврозвалюх (на фото), які давно потребують руки дбайливого господаря, у Володимирі-Волинському?..
Підготувала Валентина Савчук

Розділ новин: 

Коментарі