ВАТ «Володимир-Волинський цукровий завод» порушив законодавство про плату за землю

На нараді у міськвиконкомі керівник відділу майнових і земельних ресурсів Лариса Процька поінформувала про невиконання взятих зобов’язань ВАТ «Володимир-Волинський цукровий завод», які призвели до критичної ситуації і нанесли серйозні збитки територіальній громаді.
2007 року між Володимир-Волинською міською радою та ВАТ «Володимир-Волинський цукровий завод» були укладені договори оренди землі, які закінчилися у жовтні 2012 року. Орендар не виконав своїх зобов’язань, визначених договорами та чинним законодавством, щодо сплати орендної плати та повернення орендареві земельної ділянки. Протягом  2013-2016рр. були направлені листи до Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури, прокуратури Волинської області, голові Волинської обласної державної адміністрації Володимиру Гунчику, Генеральному прокурору України, державній інспекції сільського господарства у Волинській області,
Рішенням Володимир-Волинської міської ради затверджена технічна документація із землеустрою щодо встановлення земельної ділянки, яка передана в оренду ВАТ “Володимир-Волинський цукровий завод“. На сьогодні   договір оренди не підписаний. Крім того, з жовтня 2015р. більша частина приміщень продана.
Оскільки міська рада не має таких повноважень для обстеження та проведення перевірок із земельних питань, виконавчий комітет неодноразово надсилав листи порушникам земельного законодавства з вимогою про оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, а також – у  контролюючі та правоохоронні органи з проханням про проведення відповідних перевірок. Проте у відповідь на неодноразові звернення міської ради надіслані листи, в яких повідомляється, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік здійснюються тільки з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки. На всі листи і запити міської ради від правоохоронних органів жодної позитивної відповіді не надійшло.
Відділом майнових і земельних ресурсів готуються матеріали для нарахування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю.
Антоніна Булавіна,м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі