Вартість проїзду в автобусах подорожчала майже наполовину

2017 рік розпочався для українців не лише з підняття мінімальної зарплати до 3200 грн. та зростання цін на продукти і товари першої необхідності на ринках і в магазинах, а і з підвищення оплати за послуги, в тому числі й на проїзд у транспорті.
А все від того, що держава зняла із себе обов’язки контролера за процесами ціноутворення і на перевезення пасажирів, на всі інші товари та послуги. Власники підприємств, магазинів, фірм і організацій, як і надавачі різноманітних послуг, тепер вказують ту вартість, яка їх влаштовує, часто збільшуючи її вдвічі або й утричі. Добитися від них якихось документів щодо обґрунтування цін чи якості продукції і послуг для звичайного споживача – марна справа.
Та повернемося до пасажирських перевезень. Якщо раніше доїхати із Нововолинська до Луцька можна було за 49,60грн. (45 – у водія), то із 31-го грудня минулого року – вже за 70,96грн. Проїзд із Володимира-Волинського на 12-13грн. дешевший. Вартість проїзду до Володимир-Волинського тепер становить 12,40 або 13,40грн. (12-13грн. – у водія) в залежності від перевізника. Ціна на проїзд до Ковеля зросла із 34,05 до 44,71грн. Квиток до Любомля тепер коштує 39,88грн., до Іваничів – 13,40грн. Усі охочі відвідати Київ відтепер теж відчують удар по своїх гаманцях, адже вартість квитка зросла із 275,34грн. до 340,32. Автобуси, які раніше курсували за маршрутом Володимир-Волинський-Нововолинськ, відмінили ще кілька років тому. Подорожчали у Нововолинську й міські перевезення пасажирів. Вартість проїду в маршрутках тепер становить 3грн. У Володимирі поки що, як і раніше, – 2,75 грн.
Така ситуація зумовлена зростанням цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини, підвищенням мінімальної зарплати, а відповідно і зростанням податків та збільшенням кількості пільгових категорій населення, пояснюють перевізники. Правда, якщо говорити про пільговиків, то окремі водії можуть висадити з автобуса навіть учасників АТО, не кажучи вже про чорнобильців, інвалідів та багатодітних матерів. Про безкоштовний проїзд пенсіонерів і культуру обслуговування пасажирів узагалі не йдеться.
Дещо інша ситуація з потягами. Квитки на них теж подорожчали, але не настільки. Як повідомили в касі Володимир-Волинського залізничного вокзалу, плацкарт до столиці із постіллю (25грн.) і чаєм (6 грн.) у п’ятницю, суботу, неділю та понеділок коштує 100,35грн., у вівторок середу та четвер – 95грн. До Львова на потязі «Київ–Львів» можна доїхати за 30,84грн., дизелем – 23грн. Дизель до Луцька коштує 22грн., до Ковеля – 13.
Валентина Савчук, м. Нововолинськ – м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі