Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України. Він знайомий кожному українцю ще змалечку. Талант його багатогранний. Творчість Шевченка оригінальна – за його віршами та художніми полотнами можна вивчати історію України. Тарас Шевченко по праву може вважатися першим громадянським ліриком України.
10 березня 2015 року хресною ходою із Свято-Вознесенського храму до пам’ятного знаку Тараса Шевченка прийшли устилужани, де разом із церковним хором співали молитви слухачі університету ІІІ віку з Устилуга. Після завершення пройшли в актовий зал міської ради, де відбулася літературно-музична композиція.
«Шевченка не можна звести до якогось одного визначення: поет, художник, геній, пророк, правдолюбець. Він – багатогранний і до кінця так і не розгаданий. У кожного – свій Шевченко», – такими словами розпочала Шевченкове свято ведуча, автор сценарію, колишній викладач української мови і літератури, слухачка університету ІІІ віку Юлія Косюк. Вона зокрема наголосила, що Великий Кобзар є людиною незвичайної долі й незвичайного таланту, геній, мислитель, пророк… Він здобув світову славу. В особі Шевченка український народ неначе зібрав свої найкращі духовні сили і обрав його співцем своєї історичної слави, власних сподівань і прагнень. Шевченко як явище велике й вічне – невичерпний і нескінченний.
У виконанні аматорського колективу «Сузір’я» міста Устилуг та учнів молодших класів Устилузької ЗОШ під музичний супровід Леоніда Гацюка лунали безсмертні твори Кобзаря та декламувались його вірші, а також Надія Мостова розповіла про його життєвий та творчий шлях.
Гармонійне поєднання музичних композицій і віршованих творів Шевченка створили ідеальну атмосферу свята. Була інсценізована поема «Тополя», де майстерно виконали ролі: Мар’яни – 11-класниця Вікторія Савчук, матері – Лариса Боритюк, ворожки – Галина Грицюк. Уривок з твору «Мені тринадцятий минало» виконали медсестра Олена Тимощук та учень Назар Хомич, а роль дитячої подружки Оксани Коваленко – третьокласниця Христина Войтичук.
Художню виставку творчості Шевченка «Кобзар – реліквія українського народу» підготувала бібліотекар дитячої бібліотеки Людмила Наконечна.
Далі перед учасниками заходу виступила секретар міської ради Людмила Касьян, яка подякувала учасникам заходу та його організаторам, побажала їм подальших творчих досягнень. Вона зокрема відзначила, що Тарас Шевченко був видатною людиною. Нам усім необхідно бути гідними пам’яті Великого Кобзаря.
На завершення літературно-музичного свята студентський хор виконав «Заповіт» Тараса Шевченка.
Шевченко – поет, якого благословив Господь, щоб він став голосом і піснею народу. Так розуміємо його ми.
Людмила Широчук, завідувач відділення соціально-побутової адаптації
Коментарі