В Устилузі створять відділ муніципальної поліції

Після двох інцидентів з порушеннями громадського порядку, які сталися в Устилузі останнім часом, ми продовжуємо моніторити ситуацію у прикордонному містечку.
Нагадаємо, що після відмови утримувати чергу у сервісній зоні в передмісті Устилуга спочатку прикордонниками, а потім і поліцією у місті, вщент заставленому автівками, склалася напружена ситуація, порушився усталений ритм життя міста. Втомлені безладом устилужани вимагали у місцевої влади навести порядок. Губернатор Володимир Гунчик запропонував створити групи громадського контролю з участю представників органів місцевого самоврядування, районної влади, депутатів та громадських активістів.
Такі групи були оперативно створені. У взаємодії з органами поліції  вони встановили спільний наряд для контролю черги у сервісній зоні. Таким чином вдалося стабілізувати ситуацію.
-Ось уже другий тиждень сервісна зона під наглядом груп громадського контролю. Важко сказати, черга зменшилася чи збільшилася, адже щодня по-різному, але просуватися вона стала значно швидше і на справедливих засадах, - констатує устилузький міський голова Віктор Поліщук, відповідаючи на запитання нашого кореспондента. – Завдання міської ради – забезпечити правопорядок у місті, посилити безпеку громадян. Заради цього ми вживаємо усіх заходів. Але довжина черги залежить не від наших дій, а від кількості бажаючих перетнути кордон та від того, наскільки швидко пропускатиме автомобілі митниця – як з нашого, так і з польського боку.
Зазначені інциденти у прикордонному містечку стали приводом для скликання позачергової сесії міської ради, яка відбулася 2 грудня. Депутати прийняли рішення про створення в Устилузі відділу муніципальної поліції, покликаного підтримувати громадський порядок у місті та контролювати чергу у сервісній зоні. Фінансування муніципалів здійснюватиметься за кошти бюджету громади. Однак Устилузька міська рада має намір звернутися у районну та обласну державні адміністрації з клопотанням про співфінансування функціонування муніципальної поліції, адже послугами митно-сервісної зони користуються насамперед жителі усієї області, а не тільки Устилузької ОМТГ.
Кім того, з метою посилення безпеки громадян, захисту важливих об’єктів громади та комунального майна міста, підтримки нормальної життєдіяльності у громаді, забезпечення безпеки дорожнього руху, підвищення рівня розкриття правопорушень, на позачерговому засіданні  сесії Устилузької міської ради  прийнято програму «Безпечна громада 2016-2017», яка передбачає запровадження на території міста і сервісної зони  автоматизованої системи відеоспостереження.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі