В Україні змінили правила нарахування субсидій

В Україні змінили правила нарахування субсидій
В Україні змінили правила нарахування субсидій

В Україні змінили правила нарахування субсидій. Тепер громадяни, які поклали в банк велику суму під відсотки, купили іноземну валюту або виїхали за кордон, можуть залишитися без допомоги.
Про це йдеться в матеріалі Сегодня. Тепер субсидію будуть відбирати за наявність банківського депозиту на суму понад 56 тисяч грн (понад 25 прожиткових мінімумів).
При цьому в Україні діє закон про банківську таємницю, тобто інформація про депозити повинна бути закритою для третіх осіб, пояснює глава комітету економістів України Андрій Новак. Тому він вважає ініціативу Кабміну не тільки антисоціальною, але й нелегітимною з погляду права.
Також туди належать громадяни, які купували валюту, товари або послуги на 50 тисяч грн. «Ми виявили, що за минулий рік 830 одержувачів субсидій купили валюти на 139,9 млн грн», – зазначає заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Позбавити субсидії можуть за поїздки за кордон. Деталей по цьому пункту поки немає, а він насторожує чи не найбільше, зазначає ексміністр соціальної політики України Андрій Рева.
«У нас же є державна програма – лікування за кордоном дітей. Зокрема трансплантація. І що, якщо сім’я поїхала, вона не потребує субсидії?» – говорить Рева.
Також уряд скасував комісії, які дозволяли призначати субсидії в окремих випадках. За підрахунками ексміністра, лише у Вінницькій області в цей опалювальний сезон із 36 тис. субсидій через спецкомісії призначили 19 тис. Тобто якби комісій не було, всі ці сім’ї отримали б відмову, але в Кабміні запевняють, що комісії все одно нічого не вирішують.
У Кабміні посилення правил пояснили численними порушеннями. Їх виявили під час верифікації одержувачів субсидій. Щоб не було таких зловживань, чиновники вирішили ретельніше перевіряти заявників.
Нагадаємо, з 1 травня відбудеться перерахунок субсидій для всіх українців, які отримують допомогу на оплату комуналки. Напередодні перерахунку Кабмін посилив правила для українців: враховуватимуть наявність двох і більше квартир і машин, доходи від депозитів, покупку валюти і поїздки за кордон.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: