На Одещині екологи зафіксували аномально раннє масове цвітіння рідкісної рослини, занесеної до Червоної книги України. Екологи б’ють на сполох, адже такого явища в регіоні не спостерігали десятиліттями.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив еколог Іван Русєв.
За його словами, у південній частині регіону, в українському Буджаку, почав масово цвісти пізньоцвіт анкарський, який у місцевих жителів відомий під назвою брандушка. Це рідкісна рослина, занесена до Червоної книги України як вразливий вид.
Він каже, що перші квіти з’явилися ще в середині грудня 2025 року на території Національного природного парку "Тузлівські лимани", а на початку січня їх уже масово фіксують поблизу Татарбунар. Для цієї рослини це надзвичайно ранній термін.
Еколог Іван Русєв, який багато років досліджує природу Буджаку, наголошує, що подібного не бачив за весь час спостережень.
"Такій масовий вихід і цвітіння брандушек це неймовірно ранній строк їх появи. За понад 30 років, що я спостерігаю за такими рослинами біля Татарбунар, такого раннього строку масового пробудження ще не було", — зазначив Русєв.
Реклама
В Україні зафіксували тривожну аномалію
Розділ новин:




















































Коментарі