В Україні підвищать тарифи на електроенергію

В Україні підвищать тарифи на електроенергію
В Україні підвищать тарифи на електроенергію

В Україні Кабмін анонсував підвищення тарифів на електроенергію вже найближчими днями. Нововведення набудуть чинності з 1 січня 2021-го і зачеплять усі родини.
Про це повідомляє Obozrevatel.

Нині в середньому кожен кіловат/год обходиться в 1,1 грн (за перші 100 платимо 90 копійок, а за кожен наступний – 1,68 грн). Цієї суми не вистачає на те, щоб навіть доставити струм. «У першому етапі підвищення може становити 30%», – розповіли в комісії.

Відповідно, сім’я, яка зараз платить за електроенергію 250 грн на місяць, уже в січні може заплатити близько 325 грн. «Є напрацювання Міненерго, вони повинні їх презентувати в Кабміні», – пояснили в комісії.

Водночас, ймовірно, пільговий тариф під час споживання невеликої кількості електроенергії залишиться. Тариф буде складатися з двох частин: першу потрібно буде платити тим, хто витрачає мало й економить, а другу – українцям, які активно витрачають струм.

Рішення про підвищення тарифів на електроенергію вже давно назріло. Якщо після запуску ринку газу влада перестала контролювати ціну на газ, то з електроенергією ситуація залишається плачевною. Вартість послуги для простих українців не підвищують, а витрати лежать на плечах промислових споживачів. Вони змушені платити більше, щоб дати можливість населенню платити менше.

Це призводить до перехресного субсидування. У результаті бізнес закладає високі тарифи на струм у свої ціни на товари й послуги, за які в кінцевому підсумку все одно доводиться платити простим українцям.

Нагадаємо, питання підвищення тарифів розглядали ще влітку. Однак тоді через активну реакцію в ЗМІ цю ідею призупинили. Зараз же, коли ситуація стає критичною, в уряду має немає вибору – без зростання цін не обійтися.

Виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Бойко раніше заявив, що електроенергія для населення повинна подорожчати вже в першій половині 2021 року.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: