В регіоні запрацював відділ, що боротиметься з корупціонерами та хабарниками

Процес реформування української поліції триває. Чимало злочинів пов’язаних з корупційними діяннями та тих, які носять ознаки зловживань у сфері економіки відтепер буде розслідувати Департамент захисту економіки, що створений при Національній поліції України. У Володимирі-Волинському представники цього департаменту є також.
Як розповів співробітник міжрайонного відділу управління захисту економіки у Волинській області Сергій Хомюк, департамент став правонаступником ліквідованих управління по боротьбі з організованою злочинністю та державної служби боротьби з економічними злочинами.
- Ці служби підпорядковувалися обласному керівництву, а новостворене управління підпорядковується напряму департаменту. Це було зроблено для того, щоб уникнути тиску на працівників департаменту з боку місцевих керівників. Працівники Волинського обласного управління прикомандировані до районів. У Володимирі-Волинському створено міжрайонний відділ управління захисту економіки у Волинській області, який обслуговує п’ять районів: м. Володимир-Волинський і район, Нововолинськ, Іваничівський, Локачинський та Горохівський райони, - розповідає Сергій Петрович.
Завданням новоствореної служби є боротьба з головними злочинними хворобами сучасності – корупцією та хабарництвом в органах державної влади, місцевого самоврядування, бюджетних установах, судових та контролюючих органах, а також припинення безліцензійної діяльності суб’єктів господарювання.
- Приватні підприємці, нотаріуси, аудитори, адвокати – всі особи, які надають публічні послуги в будь-яких сферах і вимагають за це неправомірну винагороду теж потрапляють у наше поле зору. Якщо ви звернулися в установу за безкоштовною довідкою чи пішли в поліклініку на прийом до лікаря, або ж виробляєте субсидію, а з вас вимагають гроші – звертайтеся до нас, такі правопорушення ми припинимо. До нашої компетенції належить і вирішення справ пов’язаних з грубим порушенням трудового законодавства, наприклад, піврічна невиплата заробітної плати, неофіційне працевлаштування. Ще одним актуальним питанням для міст є черга в дитячі садочки та школи. Якщо вас директори цих закладів просять ставати в чергу, мотивуючи це тим, що немає місць і при цьому просять винагороду за влаштування дитини – звертайтеся до нас, - закликає Сергій Хомюк.
Для наших співробітників не важливо, чи є структура державною чи приватною – важливо допомогти людині і викорінити заядлих корупціонерів.
У відділі націлені на боротьбу з корупцією у прикордонних та митних органах.
- Ми готові реагувати на звернення громадян і викривати схеми перетину кордону поза чергою як і виявляти товари, ввезені, в Україну без розмитнення та притягати посадових осіб митних органів до відповідальності.
Окрім вже перелічених завдань, перед співробітниками нашого відділу гостро стоїть питання боротьби з продажем підакцизних товарів. До таких товарів відносять палену горілку, а нею, до речі, часто отруюються волиняни, та цигарки, які невідомо де і з чого виготовляють.
- Наша служба вже місяць працює і має результати. З часом громадськість дізнається прізвища фігурантів корупційних схем, але наразі поки триває зібрання доказів, ми не маємо право розголошувати деталі, бо на нас уже шукають засоби впливу.
Нещодавноу Володимирі-Волинському затримали посадовця податкової інспекції і не секрет, що на підприємців наглядові інспекції здійснюють тиск, тож закликаю усіх підприємців, з яких вимагають неправомірну вигоду за вчинення будь-яких дій звертатися до нас, а ми будемо адекватно реагувати і припиняти ці корупційні посягання.
Адреса Володимир-Волинського міжрайонного відділу управління захисту економіки у Волинській області: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 10 (третій поверх), тел. 093-120-32-65, 096-92-38-726.
Ярослава Вознюк

Розділ новин: 

Коментарі