В огляді-конкурсі аматорських театральних колективів «Рідне слово моє, не мовчи…» особливо відзначилися клубні установи сіл Рогожани, П’ятидні та Микитичі

Під назвою «Рідне слово моє, не мовчи…» в районі проходить огляд-конкурс аматорських театральних колективів сільських клубних установ. Проводиться він методичним центром районного будинку культури з метою активізації роботи колективів театрального жанру, пропаганди творів української та зарубіжної драматургії. Розпочався огляд-конкурс 28 березня. В цей день на місцях свої театральні колективи представили будинки культури сіл П’ятидні та Рогожани.
З великим задоволенням члени журі переглянули уривок з вистави Анатолія Крима «Звідки беруться діти» (БК с.П’ятидні, керівник Людмила Прус). Гарна гра акторів, режисура і постановка уривка повною мірою розкрили головну ідею твору.
Дуже гарно і самобутньо виступили аматори сцени с.Рогожани з авторською театралізованою композицією «Молюся за Вкраїну» (автор Наталія Матіюк, керівник Оксана Стецан). На високому акторському рівні було розкрито ідею композиції. З великим хвилюванням і щемом у серці члени журі спостерігали, як на сцені проходили гіркі та хвилюючі сторінки історії нашої держави: епоха славного козацтва, боротьба за незалежність воїнів УПА, Революція Гідності на Майдані та війна на сході за свободу і цілісність нашої держави в зоні АТО. Особливо потрібно відзначити той факт, що це показували молоді актори – учні місцевої школи.
Наступного дня на сцені БК с.Стенжаричі свої творчі доробки представляли театральні колективи клубу с.Микитичі. (малюнок на одну дію «На перші гулі», керівник Ольга Черняк), с.Коритниця (уривок з вистави М.Старицького «За двома зайцями», керівник Тамара Невідомська), БК с.Білин (уривок з поеми Т.Г.Шевченка «Гайдамаки», керівник Сергій Антонюк), клуб с.Зоря (сценка «Бабусина наука», керівник Галина Димінська), БК с.Стенжаричі (уривок з вистави І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», керівник Ольга Звінчковська).
Приємно відмітити увагу та підтримку, яку отримали клубні працівники та учасники театральних колективів з боку сільських голів Тетяни Матіюк з Рогожан, Неоніли Панасюк з Микитич та Анатолія Яльницького зі Стенжарич. Вони були присутні на огляді-конкурсі.
Журі у складі начальника сектору культури та туризму райдержадміністрації Романа Віслобокова, директора районного будинку культури Людмили Оцалюк, керівника народної концертно-художньої бригади Миколи Алєйнікова, методистів І категорії Тетяни Гуз та Ігоря Чмуха визначило учасників заключного туру огляду-конкурсу театральних колективів сільських клубних установ району, який буде проведено в районному будинку культури. В ньому візьмуть участь колективи сіл Рогожани, П’ятидні та Микитичі.
Кущовий огляд-конкурс театральних колективів сільських клубних установ району продовжується. Хочеться побажати керівникам та їхнім колективам успіхів, творчого неспокою та високої акторської майстерності.
Ігор Чмух, методист І категорії Володимир-Волинського РБК

Розділ новин: 

Коментарі