В кожному районі Волині планують акарицидну обробку парків та пляжів від бореліозних кліщів

В кожному районі Волині планують акарицидну обробку парків та пляжів від бореліозних кліщів
В кожному районі Волині планують акарицидну обробку парків та пляжів від бореліозних кліщів

На Волині у кожному районі планують провести акарицидну обробку парків і пляжів задля профілактики хвороби Лайма.
Про це йшлося під час брифінгу у Волинській ОВА. 
«На Волині діє природний активний осередок кліщового енцефаліту, зокрема на території Ратнівської громади. Тож загроза кліщового бореліозу або хвороби Лайма є ендемічними для нашої області», – наголосила під час брифінгу гендиректорка Волинського Центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.
Небезпека зараження від укусів кліщів особливо зростає у літній період, пік її припадає на липень-серпень. Паркові зелені насадження, території пляжів поблизу водойм, дачні масиви – найпоширеніші місця, де можна стикнутись із цими паразитами.
Волинський обласний Центр контролю та профілактики хвороб регулярно проводить лабораторне дослідження кліщів, як із природного середовища, так і знятих безпосередньо з людей. Так, 35% обстежених екземплярів, знятих з людей – були заражені збудником бореліозу.
Станом на сьогодні в області вже зареєстровано сім випадків хвороби Лайма. У минулому році за такий же час – зафіксували лише чотири випадки.
Враховуючи те, що без належної діагностики і лікування, укус кліща може призвести до бореліозу з подальшими ускладненнями, можливою інвалідністю та смертю – необхідно проводити спецобробку місць вуличного відпочинку населення.
«Органам місцевого самоврядування, територіальним громадам особливу увагу треба звернути на проведення акарицидної обробки у місцях, де відпочивають волиняни – паркові насадження, пляжі та інші. На даному етапі лише Луцька міська тергромада провела акарицидну обробку (комплекс дій, спрямований на знищення кліщів) у Центральному парку ім.Лесі Українки», – розповіла Наталія Янко.
Здійснити спецобробку зелених насаджень та зон вуличного відпочинку можуть будь-які суб’єкти господарювання, які займаються такою діяльністю.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: