В історичному музеї – виставка старовинних хоругв

10 серпня у Володимир-Волинському історичному музеї відбулася презентація виставки «Волинська хоругва 19 – початку 20 століть», на якій представлено 12 хоругв з фондів музею і хоругви, передані зі Свято-Покровської церкви с. Бобичі Володимир-Волинського району.
Довідково: Історія хоругв сягає ще часів Київської Русі. В той час кожен князь, який перемагав певне місто, встановлював на його стіні чи воротах свою хоругву. Використовували хоругви і запорізькі козаки.
У православ’ї на хоругвах зображують Ісуса Христа, Діву Марію, святих.
Серед хоругв, представлених в музеї, – святині, які презентують різні сюжети з Біблії та життя православної церкви, зокрема, «Благовіщення Марії», «Успіння Пресвятої Богородиці», «Святий Микола», «Воскресіння Христове», «Христос у терновому вінку» та інші. Їхній вік перевищує 100 років.
На презентації виступили директор музею Володимир Стемковський, провідна наукова співробітниця Олена Черенюк, о.Юрій Хавура і о.Микола Рижук, які говорили про високу духовну та історичну цінність цих реліквій.
Головний спеціаліст відділу культури і туризму Любов Нестерук вручила о.Юрію Подяку відділу за збереження історико-культурних та духовних цінностей.
Виставка буде відкрита для огляду впродовж місяця. Завітайте!
Підготувала Міла Сергєєва

Розділ новин: 

Коментарі