Устилузький ЦНАП: сучасність і перспективи

Устилузький центр надання адміністративних послуг відкрився минулого року. А нещодавно, 18 квітня, відзначив свій перший день народження. Незважаючи на вік немовляти, центр уже сьогодні – самодостатня установа, що надає мешканцям громади 86 послуг. І це лише початок.
ЦНАП розміщений у просторому приміщенні на першому поверсі будівлі Устилузької міськради. Як тільки сюди потрапляєш, насамперед вражають умови, створені як для відвідувачів, так і для роботи персоналу. Тут усе зроблено відповідно до сучасних європейських стандартів: гарний ремонт, зручні новенькі меблі, необхідне електронне обладнання. І все це стало можливим завдяки фінансовій підтримці Федерального уряду Німеччини у рамках проекту «Реформа управління на сході України» за участі німецької урядової компанії GIZ. Допомога надана з метою забезпечення доступності, комфортності та спрощення одержання адмінпослуг жителями Устилузької ОМТГ. Отже, на умовах співфінансування німецькі партнери виділили 904тис.грн. і 150 тисяч використано з бюджету Устилузької міськради.
За рік роботи ЦНАП став невід’ємною частиною життя громади. У 2017 році Центром було надано 9128 послуг. За І квартал поточного року – 3318, у тому числі платних: реєстрація нерухомості на 9480грн. і реєстрація місця проживання – на 2440 гривень. Усю цю роботу виконують четверо фахівців: державний реєстратор прав на нерухомість Олексій Мєлкоєдов, двоє адміністраторів Таїсія Балабан та Лариса Цицюра під керівництвом начальника ЦНАПу Олега Василенка. А допомагають їм семеро сільських старост, які частину послуг надають на місцях.
Надбань уже багато, але фахівці Центру не збираються зупинятися на досягнутому. За словами Олега Василенка, у найближчій перспективі планується запровадження видачі ID-карток, закордонних паспортів та послуг з реєстрації юридичних і фізичних осіб. Але це ще не все.
Оскільки площа Устилузької ОТГ велика, де є багато населених пунктів переважно з малочисельним населенням, відстань між селами досить велика, керівництво громади розглядає можливість запровадження мобільного ЦНАПу як можливість наблизити майже всі адміністративні послуги до кожного жителя, не залежно від місця його проживання і відстані до Устилуга. Аби втілити це в життя, ОТГ бере участь у конкурсі за Програмою «U-LEAD з Європою» на спеціальний вид допомоги – мобільний ЦНАП, що передбачає придбання спеціалізованого транспортного засобу, обладнаного апаратурою для надання адмінпослуг.
Залишається привітати Устилузький ЦНАП із днем народження та побажати йому подальшого розвитку і вдячних відвідувачів, а фахівцям – натхнення, удачі, реалізації хороших ідей та здійснення всього задуманого.
Міла Сергєєва, м. Устилуг

Розділ новин: 

Коментарі