Ура! У шанувальників острівного відпочинку з`явилася недорога, але з чудовим сервісом альтернатива - відпочинок на острові ДЖЕРБА

В Україні цього року весна не дуже нас ніжила сонцем і гарною теплою погодою.А от на найпівденнішому острові Середземного моря острові Джерба, що віддалений від нас трьома з половиною годинами польоту, з кінця квітня триває справжнє літо. Уявіть , що зранку ви прокинулись у себе вдома,а в обідню пору ви уже можете лежати на теплому піску цього затишного морського куточка.І стало це можливим завдяки туристичному оператору “Оазис Тревел Україна”.Прямі рейси здійснюються цією компанією щонеділі з Києва, Львова і Харкова.Майже два десятки журналістів минулого тижня від Українського журналістського фонду на запрошення директора цієї туристичної компаніїКаіссі Рафіка побували в Тунісі, острівною частиною території якого і є острів Джерба.

h6>
1. Місто Матмата 2. Музей Гуєллала 3. Башня черепів Бордж Ель-рус 4. Краєзнавчий музей в мавзолеї Сиді Зітуні 5.Форт Бордж Ель-Кебір 6. Синагога Ель-Гріба 7. Місто Хумт-Сук 8. Музей Лалла-Хадрія 9. Крокодиляча ферма
Чому туристичний оператор, директором якого є тунісець, віддав перевагу для прийому журналістів саме цьому острову, а не материковій частині цієї загадкової країни, спробуємо з`ясувати з цієї публікації.
Дуже гарно про острів у книзі “RivagesDuGrandErg” написав туніський історик і письменник Емануель Грінвін: «Джерба-це чудовий куточок природи, який розташувався між небом і морем.На цьому острові ви відкриєте п`яту пору року.» Цією порою автор назвав період, коли море не вщухає від холодних хвиль, а повітря пронизує тонкий трунок квітучого лотосу.З африканського континенту в цей час вітер несе теплі маси повітря, яке змушує потужно і масово квітнути бугенвілію рожевими, білими, жовтими, яскравочервоними і бузковими кольорами.А в весняно-літні і осінні місяці море навколо острова стає надзвичайно теплим і найтеплішим з місцин усього Середземномор`я. Хоча стовпчик термометра може бути вищим від 35 градусів, ви, як і весь зелений світ, не відчуєте спеки, бо морський бриз ніжно охолоджує середовище і вас.Ну хіба не рай?

Зірковість готелів і туніська гостинність
e
5*.Для порівняння можете поцікавитися, і переконаєтесь, що відпочинок такого гатунку на інших островах в 4 рази дорожчий, а в Єгипті - на відсотків десять.Невід`ємною частиною зірковостіготелів є непідробна туніська гостинність.Вона виявляється у всьому: від посмішок і вітань французькою “Бонжур” покоївок і до випадкових зустрічей на вулиці чи в магазинах. При здійсненні покупок, а особливо українцями, туніські продавці дають суттєві знижки на товари, варто лиш з ними поспілкуватися, якщо не англійською чи французькою, то хоча б зичливою мовою жестів.
Особливим місцем відпочинку як у готелях, так і по всьому острову є пляжі.Особливо дрібної фракції піщинки і легке бурштинове забарвлення робить берегову лінію жовтооксамитовою.Прийнято майже у всіх готелях зону пляжів чистити і прогромаджувати. Це робить їх, особливо вранці, ще більш привабливими.

Щоб побувати в Сахарі, то вигідніше купувати відпочинок на Джербі.
Серед загальної кількості любителів пляжного відпочинку є прибічники недовгих, але цікавих мандрівок по країні.Беззаперечною візитківкою Тунісу є Сахара. Якщо ви зупинили свій вибір на цій країні, то найперш візьміть карту Тунісу і уважно придивіться як віддалено знаходяться міста Дуз і Тоузер( аце самі крайні міста перед Сахарою, вони вважаються дверима або ворітьми до Сахари) від острова Джерба чи від міста Туніс чи Сус. Адже літаки прилітають на Джербу і неподалік столиці Тунісу. А відповідно для оптимального варіанту вибираєте неподалік готелі.І буде очевидним, що коротший шлях від острова до Сахари, ніж з столиці країни.Отже, кого захоплюють бархани, які переміщаються на очах з одного місця на інше, або ж катання на кораблі пустині - верблюді, то вигідніше летіти на острів Джербу.Якщо вам необхідний відпочинок упродовж п`яти-семи діб на пляжі, то для мандрівки до Сахари вам необхідно додати ще 2 доби.Екскурсія до головної і найзагадковішої пустелі не є звичайною поїздкою.Тільки за перший день дороги я сам особисто зробив більше тисячі фотографій з місцин, якими ми проїзджали дістаючись Сахари.

Дорога до пустелі нагадувала мандрівку в часі на іншу планету, на якій розміщений Татуїн, Шеніні, Тизер і скляне озеро Шот Ель-Джерід
Дослідники планети Марс стверджують, що крім червоного ореолу навколо самої планети Марс, сам грунт на цій далекій планеті має теракотовий від жовтих до червонястих віддтінків колір.Наш автобус виїхав надто рано, коли сонце тільки торкалося землі і запалювало її своїми променями, то в більшості камяно-піщаний ландшафт Тунісу здавався ландшафтом Марсу в променях сонця.А переїхали з острова на материк особливою насипаною дорогою, яка зветься Римською і має 6,5 кілометрів
І яку б я тут не використав лексику, щоб описати усі зупинки цього екскурсійного маршруту, мені бракуватиме слів, щоб розповісти про побачене.
Першим було місто Татуїн, яке загубилося серед великих плато піщаників.Саме у ньому знімалися блокбастери про зоряні війни. А далі на шляху гірське село Шеніні, яке своїми житлами вп`ялося в вершини піщаних гір.Фіртки і поодинокі віконниці виглядали ластівчиними гніздами над урвищем.І тільки цівки жолобків нагадували про те, що тут живуть люди, які таким чином до низу в закриті резервуари збирають воду, від дощу. Вітер свище в особливо вітряні дні, а в житлах, незалежно від температури на вулиці 22-24 градуси тепла.Схожими технологіями будували собі житла і траглодити в місті Матмата.Схожі на українські копанки, тільки дуже просторі і в три-чотири яруси. Такі житла нагадують гігантські мурашники. Тільки всередині можна бачити предмети вжитку і побуту людей. Історя таких поселень тисячолітня і до сьогодні зберегла старовинні ремесла берберів: плетені вироби з лози і з пальмового віття, гончарні вироби різного гатунку і технік обробки глиняної поверхні, вироби з шкіри і різноманітні ткані вироби.
Ви не встигнете оговтатися по дорозі до пустелі від таких містобудівничих фантазій, як невдовзі можете опинитися серед оточуючого вас озера-химери.Бо замість води, що вам могла здатися досить блискучою і неправдивою, ви затулятимете в сонячну погоду очі від дзеркальної поверхні із солі. Величезні поклади солі-600 тис. тон цього хімічного продукту поставляє Туніс на столи французьких гурманів. А фото просто неймовірні на такому природньому покладі солі.
розвіє всі сумніви, що в пустелі не може бути моря.До речі, саме з цього готелю за замовленою програмою надсучасними джипами туристів возять ще до однієї перлини - природної пустелі-оази Шебіки. Кілька штрихів- пісчане плато, а по ньому до тисячі метрів у висоту - пісчані гори, підніжжя яких вкрито тропічною рослинністю. У деяких місцях гір розломи, що теж обросли деревами і кущами, а по долу розломів біжить прісна і надзвичайно чиста вода. Б`ють з-під землі джерела, утворюючи струмки, невеличкі озерця.І от ви, спраглі і втомлені,занурюєтесьу цю воду.Треба для цього народитися, кажуть в народі, щоб на собі відчути огортання тіла оазною водою.
Тоді можна відчути контраст і колорит цієї напівпустельної країни.З добрими і гостинними берберами, яким усі сім днів з нами, українськими журналістами, був Салім Крайф, уродженець міста Тозера. Ми побували з ним і в цьому місті. Своєрідність архітектури вражаюча. Недаремно технологія побудови і декорування будинків розлетілася по всьому світу і носить назву “ туніська кладка”.
Обирайте цю країну для подорожей і відпочинку, особливо острів Джербу - і ви не тільки сувеніри привезете додому, чи спробуєте найсмачніші на землі медові фініки-пальчики і коктейль спецій - харісу, ви закохаєтесь в цю країну і повертатиметеся туди не один раз.
Р.S. Тунісці другі у світі навчилися лікувати морем і водоростями підступні хвороби: артрит, артроз, варикоз.Але про це в одному з подальших розповідей про Туніс і острів Джербу
Валентина Вертель, маркетолог компанії “Оазис Тревел Україна”
Звісно, що журналістів не дуже здивуєш чимось особливим -вони завжди мандрують і багато бачили.Але переконана, що в Тунісі і журналістам є чому подивуватися.Окрім пам`яток, які сягають в тисячолітню історію, вони можуть бачити автентичну туніську і, зокрема, на острові Джерба-джербійську культуру.Одна із давніх синагог Ель-Гріба , що за певними даними побудована 600 років до народження Христа, де знаходиться один з найдавніших звитків Тори, а також покояться останки одного з їїавторів -Шимона Бар Ясхана - одне з великого списку таких визначних місць.І звичайно, найкращі і найсмачніші фініки і оливки, туристи, яких наша туристична компанія доправить одним з двотижневих рейсів на острів Джербу, спробують саме в Тунісі.Кожного дня ми турбуємося про те, щоб готелі в Тунісі приймали українців якнайкомфортніше.На даний момент ми працюємо так званою українізацією туніського середовища- це гіди, екскурсоводи, символіка в готелях, перекладачі і супровідна рекламна продукція українською і російською мовами.Ласкаво просимо, дорогі наші земляки.
Ярослав Кусьмір, о.Джерба - м. Київ - м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі