Уперше в рамках фестивалю відбудеться показ документального кіно, А гості з’їдуться з усієї України

19 вересня відбулося чергове засідання оргкомітету фестивалю традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я». Нагадуємо, грандіозне дійство відбудеться у Володимирі 2 жовтня. Часу залишилося зовсім мало, а організатори не втомлюються дивувати новими цікавими ідеями. Але перш ніж їх озвучити, обговорювали вже зроблене і намагалися відшліфувати кожен момент, кожну складову фестивалю.
Так Юрій Кравчук детально розповів, яким буде ярмарок. Рано-вранці у Володимир з’їдуться народні умільці не лише з Волині, а й з інших областей. Вони торгуватимуть найрізноманітнішими виробами декоративно-прикладного мистецтва, зокрема плетеними предметами з лози і кукурудзи, картинами із соломки, витворами з бісеру, вишивками, речами, виготовленими з дерева і металу, керамічним посудом, свічками ручної роботи, сувенірами та іншим. Також свою продукцію демонструватимуть хлібопекарські підприємства: «Теремно-хліб», Нововолинський, Ківерцівський, Кічкарівський, Рівненський, Оваднівський, Володимир-Волинський хлібозаводи. Майже усі обіцяють випекти на свято і красені-короваї. Крім цього, є домовленість із Торговим домом «Марк» з Рівного, який спеціалізується на виробництві весільного хліба і теж прибуде на фестиваль. Асортимент продукції цього підприємства – 250 видів короваїв. Разом з тим у торгових рядах можна буде придбати продукцію бджільництва і, звичайно, дари осені – овочі та фрукти. Ярмарок розміщуватиметься на території Слов’янського парку і розпочне роботу о 8-ій ранку.
Досвідчені майстри проведуть майстер-класи з виготовлення виробів із природних матеріалів. Зібрана величезна кількість світлин для фотовиставки, об’єднаних темою «В об’єктиві – Володимирщина». У сільрадах району виготовляють на конкурс снопи. У цьогорічному фестивалі зголосилися взяти участь 23 коровайниці, але організатори попросили зарезервувати ще декілька вільних місць для тих, хто захоче приєднатися. Всі коровайниці та переможці конкурсів будуть нагороджені грошовими преміями.
Вирішували ряд організаційних питань: оформлення сцени, озвучення дійства, харчування учасників концертної програми, прийом офіційних делегацій, організація екскурсій для них та інше. Повідомили, що паралельно із Слов’янським парком готуватимуть для проведення фестивалю і приміщення РБК на випадок несприятливої погоди.
На відвідувачів чекає велика концертна програма, в якій братимуть участь працівники культури, творчі особистості, колективи з міста і району, гості з Польщі, Львова та інших українських міст.
Родзинкою цьогорічного свята стане проведення у рамках «Коровай-сузір’я» малого кінофестивалю «Зерно», на якому семеро учасників представлять свої авторські документальні фільми. Показ відбудеться 2 жовтня у приміщенні КМЦ. Початок об 11-ій годині. Приходьте, буде цікаво.
Також стало відомо, що на фестиваль у Володимир приїде делегація журналістів з усієї України у кількості 25-30 осіб, які опублікують свої розповіді про наш край і наш фестиваль у засобах масової інформації.
Звісно, на проведення дійства потрібні чималі кошти. Уже традиційно фестиваль «Український коровай-сузір’я» проходить за підтримки людей, які розуміють значення свята для нашого міста та району. Тож оргкомітет від імені громади району звертається до всіх, хто має можливість, із проханням надати посильну грошову допомогу для проведення нашого загального свята. Кошти перераховуйте на рахунок №31555302100834, МФО 803014, відділ культури та туризму Володимир-Волинської райдержадміністрації, код 20130710 Володимир-Волинське УДК СУ Волинської області.
Дякуємо спонсорам
Із приємністю повідомляємо, що на рахунок фестивалю вже надіслали кошти Вадим Бугайчук, м. Устилуг (500 грн.), Надія Попик, с. Зимне (50 грн.), Любов Богун, с. Зимне (50 грн.), Любов Петрук, м. Устилуг (100 грн.), Береза Т.В. (100 грн.), Оксана Гончарук, м. Устилуг (100 грн.), Зоя Гуль, м. Устилуг (20грн.), Ігор Царук, с. Заріччя Я. (300 грн.), Микола Димінський , с. Зоря, (100 грн.), Андрій Книш, с. Білин (100 грн.), Валентина Сичак, с. Овадне (100 грн.), Валерій Діброва, ТзОВ «П’ятидні» (10 тис. грн.), ФОП Сачук С.С., с. Ласків (1 тис. грн..), Олександр Стоянович, с. Білин (200 грн), Пронь І.П., м. Володимир-Волинський (200 грн.), Валентина Батретдінова-Касіч, с. Заріччя (100 грн.), Людмила Чиряк, с. Стенжаричі (100 грн.), Тетяна Війтович, с. Стенжаричі (200 грн.), Ірина Марциновська, с. Стенжаричі (200 грн.), Світлана Фурманюк, с. Стенжаричі (200 грн.), Світлана Пріма, с. Зимне (50 грн.), Валентина Гонтарук, с.Зимне (50 грн.), Надія Авраменко, райспоживспілка (200 грн.), Петро Козлюк, с. Ласків (200 грн.), Надія Сватко, с.Білин (100 грн.).
Станом на 20 вересня загалом надійшло 14 тисяч 320 гривень. Уклінно дякуємо за допомогу.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі